Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. marca 2010

Moskva za Hodinu Zeme ušetrila viac ako minulý rokRuská metropola Moskva ušetrila v sobotu počas tohtoročnej Hodiny Zeme viac energie ako minulý rok. Podľa zástupcu starostu hlavného mesta ušetrili tento rok 2850 ...Zdieľať
Hodina Zeme v Moskve

Foto: SITA/AP MOSKVA 28. marca (WEBNOVINY) - Ruská metropola Moskva ušetrila v sobotu počas tohtoročnej Hodiny Zeme viac energie ako minulý rok. Podľa zástupcu starostu hlavného mesta ušetrili tento rok 2850 megawattov, a to je o 450 megawattov viac ako v roku 2009. Moskva vypla osvetlenie na jednu hodinu na 37 najvýznamnejších budovách a 25 pamätníkoch. Udalosť sa týkala všetkých najvyšších budov, niekoľkých mostov a historických hotelov. Do projektu, kedy sa v sobotu medzi 19:30 až 20:30 GMT mali na celom svete vypnúť elektrické spotrebiče, sa tento rok zapojilo 125 krajín. Rusko ho spustilo minulý rok.

Ekologická iniciatíva Hodina Zeme, ktorej cieľom je vyburcovať ľudí do boja proti globálnemu otepľovaniu, sa začala prvýkrát v Sydney v roku 2007, keď 2,2 milióna domov a podnikov vyplo svetlá a elektrospotrebiče na jednu hodinu. Organizátorom projektu je najväčšia svetová ochranárska organizácia - Svetový fond na ochranu prírody - World Wildlife Fund (WWF).

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
To najlepšie z amatérskej fotografie v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Aláví je pripravený spolupracovať s každým

Moskva za Hodinu Zeme ušetrila viac ako minulý rok - diskusné fórum čitateľov