Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. apríla 2010

Most ponad Chorvátske rameno už prístupnýVerejnosť už môže využívať nový most ponad Chorvátske rameno pri jazere Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke. Ako vynútenú investíciu ...Zdieľať
velky drazdiak Veľký Draždiak

Foto: sk.wikipedia.org
BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Verejnosť už môže využívať nový most ponad Chorvátske rameno pri jazere Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke. Ako vynútenú investíciu samosprávy pri územnom a stavebnom konaní ho vybudovali pri novom Rehabilitačnom a diagnostickom stredisku vrcholového športu neďaleko zariadenia Kormorán. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy. Nový most nahrádza existujúci prejazd ponad rameno, ktorý je už nejaký čas z bezpečnostných dôvodov pre autá zatvorený. "Starý most je z hľadiska vážneho narušenia statiky nepoužiteľný pre automobilovú dopravu. Preto bude slúžiť len pre peších návštevníkov Veľkého Draždiaka," povedal Andrassy. Zároveň potvrdil, že investor už v minulosti zaplatil za stromy, ktoré bolo pre výstavbu potrebné vyrúbať. Na Konto zelene pribudlo mestskej časti vyše 4 800 eur.

Mestská časť zároveň pripravuje novú organizáciu dopravy v okolí vodnej plochy Veľký Draždiak. Na vozovku plánuje dať spomaľovače, okrem toho by sa mala uzatvoriť komunikácia pre autá od nemocnice na Antolskej po nový most ponad Chorvátske rameno. Po tejto časti obslužnej komunikácie popred hotel Bonbón mohli autá jazdiť počas výstavby nového mosta.

Už dlhšie sa uvažuje aj o oprave obslužnej komunikácie pozdĺž Chorvátskeho ramena, ktorá vedie popri TJ Slávia Právnik či Ústave lekárskej kozmetiky. Mestská časť v tejto súvislosti rokovala s jednotlivými prevádzkami o možnom združení finančných prostriedkov na rekonštrukciu cesty. "Zatiaľ je táto otázka stále otvorená. Úrad nemá financie, aby to realizoval len vo svojej réžii," dodal Andrassy.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autobusový zväz zľavy pre vodičov podporu
<< predchádzajúci článok
Kráľovná na Zelený štvrtok dáva strieborné mince

Most ponad Chorvátske rameno už prístupný - diskusné fórum čitateľov