06. júna 2010

MotoGP na VC Talianska pre Pedrosu

Španiel Dani Pedrosa na Honde sa stal víťazom nedeľňajších pretekov v "kráľovskej" triede MotoGP na Veľkej cene Talianska zo seriálu MS cestných motocyklov. Na tomto podujatí ...

pedrosa Foto: SITA/AP

MUGELLO 6. júna (WEBNOVINY) - Španiel Dani Pedrosa na Honde sa stal víťazom nedeľňajších pretekov v "kráľovskej" triede MotoGP na Veľkej cene Talianska zo seriálu MS cestných motocyklov. Na tomto podujatí sa presadil po piatich rokoch. Pravda, v sezóne 2005 to ešte bolo v kubatúre do 250 cc, jeho rozlúčkovej s touto kategóriou. Vlani nedokončil. Na okruhu Mugello teraz skončil na druhom mieste Pedrosov krajan Jorge Lorenzo (Yamaha) a tretí bol domáci Andrea Dovizioso (Honda). Ako je známe, miláčik "tifosi" Valentino Rossi si pri páde v sobotňajšom tréningu zlomil nohu a sezóna sa preňho zrejme predčasne skončila.

Moto2 na VC Talianska pre Iannoneho
Víťazom nedeľňajších pretekov v kategórii Moto2 v rámci Veľkej ceny Talianska zo seriálu MS cestných motocyklov sa na okruhu v Mugelle s náskokom 2,764 sekundy stal domáci 20-ročný jazdec Andrea Iannone na Speed Up. V tejto kubatúre sa presadil premiérovo, ale na konte má aj 4 triumfy z triedy do 125cc. Druhý skončil Španiel Sergio Gadea (Pons Calex) a tretí bol ďalší Talian Simone Corsi (Motobi). Vedúci jazdec priebežného celkového poradia šampionátu Toni Elias zo Španielska obsadil 5. priečku.

MS cestných motocyklov do 125cc pre Márqueza
Víťazom nedeľňajších pretekov v kategórii do 125cc v rámci Veľkej ceny Talianska zo seriálu MS cestných motocyklov sa na okruhu v Mugelle stal ešte len 17-ročný Španiel Marc Márquez na stroji Derbi. Ide o jeho premiérový triumf v kariére, dosiaľ sa musel uspokojiť so štyrmi tretími priečkami, dvoma počas tejto sezóny. Stupne doplnili Márquezovi krajania Nicolás Terol (Aprilia) a Pol Espargaró (Derbi).

Veľká cena Talianska MS cestných motocyklov - výsledky:

125cc: 1. Marc Márquez (Šp.) Derbi 39:53,153 min, 2. Nicolás Terol (Šp.) Aprilia +0,039 s, 3. Pol Espargaró (Šp.) Derbi +0,116, 4. Bradley Smith (V. Brit.) Aprilia +0,161, 5. Efrén Vázquez (Šp.) Derbi +10,281.

Priebežné celkové poradie (po 4 podujatiach): 1. Nicolás Terol (Šp.) Aprilia 85 b., 2. Pol Espargaró (Šp.) Derbi 79, 3. Marc Márquez (Šp.) Derbi 57, 4. Bradley Smith (V. Brit.) Aprilia 45, 5. Efrén Vázquez (Šp.) Derbi 44.

Moto2: 1. Andrea Iannone (Tal.) Speed Up 41:05,374 min, 2. Sergio Gadea (Šp.) Pons Kalex +2,764 s, 3. Simone Corsi (Tal.) Motobi +2,799, 4. Thomas Lüthi (Švajč.) Moriwaki +2,814, 5. Toni Elias (Šp.) Moriwaki +3,404.

Priebežné celkové poradie (po 4 podujatiach): 1. Toni Elias (Šp.) Moriwaki 74 b., 2. Šoja Tomizawa (Jap.) Suter 55, 3. Simone Corsi (Tal.) Motobi 51, 4. Sergio Gadea (Šp.) Pons Kalex 46, 5. Andrea Iannone (Tal.) Speed Up 38.