Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Šport

07. decembra 2017

MOV zvažuje vylúčenie vzpierania z programu OH 2024Vzpieraniu reálne hrozí, že nebude súčasťou olympijských hier v roku 2024. Skôr, než Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodne o vylúčení tohto športu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP/Dita Alangkara
Lausanne 7. decembra (TASR) - Vzpieraniu reálne hrozí, že nebude súčasťou olympijských hier v roku 2024. Skôr, než Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodne o vylúčení tohto športu z olympijského programu, nariadil opakovanie testov dopingových vzoriek z OH 2012 v Londýne a na základe ich výsledkov vydá konečný verdikt.


Medzinárodná vzpieračská federácia (IWF) bude musieť v júni budúceho roka preukázať, akým spôsobom sa vyrovnáva s množiacimi sa dopingovými prípadmi svojich športovcov. Podľa prezidenta MOV Thomasa Bacha bude mať veľký vplyv na budúcnosť vzpierania na OH retestovanie vzoriek z londýnskych hier.

MOV už odobral 29 vzpieračom olympijské medaily po tom, čo opakované testy vzoriek z OH 2008 a OH 2012 priniesli pozitívne výsledky, najmä na steroidy. Vzpieranie určite zostane súčasťou programu OH 2020 v Tokiu, jeho ďalšia olympijská budúcnosť je však otázna. Informáciu priniesla agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hamšíka sklamal koniec SSC v Lige majstrov: Chýbala rýchlosť a pohyb
<< predchádzajúci článok
AHL: Hrivík sa na víťazstve Stocktonu podieľal dvoma bodmi

MOV zvažuje vylúčenie vzpierania z programu OH 2024 - diskusné fórum čitateľov