24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

09. mája 2010

MS v hokeji 2010: Švédi na úvod nezaváhali, hetrik Weinhandla

Nórsko - Švédsko 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

V druhom zápase úvodného kola bojov v základnej C-skupine na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v nedeľu večer v mannheimskej SAP Arene favorizovaní Švédi nad Nórskom 5:2. "Tri korunky" dostali do vedenia v prvom dejstve Weinhandl a Karlsson, Nórov vrátil do zápasu gólom z presilovej hry už po 20 sekundách druhej tretiny Thoresen. V záverečnej tretine dokonca Solberg vyrovnal, no strelecky disponovaný Weinhandl odpovedal už o 131 sekúnd. Švédsky úspešný vstup do šampionátu spečatili

Pääjärvi-Svensson a pri presilovke svojím tretím gólom Weinhandl.

C-skupina (Mannheim):
Góly: 21. Thoresen (Fredriksen, Holos), 45. Solberg (Fredriksen, Thoresen) - 7. Weinhandl (Pääjärvi-Svensson), 13. Karlsson (Wallin), 48. Weinhandl (Pääjärvi-Svensson, Persson), 55. Pääjärvi-Svensson (Wallin), 58. Weinhandl (Engqvist)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov (Rus.), Piechaczek (Nem.) - Brown (USA), Gordenko (Rus.), 5022 divákov
Nórsko: Grotnes - Holos, Bonsaksen, Kaunismäki, Jakobsen, Lokken Ostli, Solberg - Thoresen, Zuccarello Aasen, Fredriksen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Roymark, Laumann Ylven - Lorentzen, K. Forsberg, K. A. Olimb - Spets
Švédsko: J. Gustavsson - M. Johansson, Hedman, Gunnarsson, Karlsson, Ekman Larsson, Bäckman - Maartensson, Ericsson, Nilson - Wallin, Weinhandl, Pääjärvi-Svensson - Persson, Omark, Harju - Engqvist, Andersson

Tabuľka C-skupiny:
1. Česko 1 1 0 0 0 6:2 3
2. Švédsko 1 1 0 0 0 5:2 3
3. Nórsko 1 0 0 0 1 2:5 0
4. Francúzsko 1 0 0 0 1 2:6 0
Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.