15. mája 2010

MS v hokeji Nemecko 2010: Švajčiarsko - Česko 3:2

F-skupina (Mannheim): Švajčiarsko - Česko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Výsledok sobotňajšieho zápasu na 74. majstrovstvách sveta v hokeji v Nemecku:

V jedinom sobotňajšom stretnutí osemfinálovej F-skupiny na majstrovstvách sveta v hokeji sa v Mannheime zrodilo víťazstvo Švajčiarska nad Českom 3:2 (2:0, 1:2, 0:0). Dva góly víťazov strelil Andreas Ambühl, tretí pridal Martin Plüss. Za Čechov za stavu 0:2 znižoval Jan Marek a pri skóre 1:3 strelil kontaktný gól Miroslav Blaťák. Českému výberu v závere nepomohla na zisk čo i len bodu ani hra bez brankára. Švajčiari majú z troch stretnutí plný počet 9 bodov a sú na čele F-skupiny pred šesťbodovými mužstvami Kanady a Švédska. Česi zostali na troch bodoch na 4. mieste.

F-skupina (Mannheim):
Švajčiarsko - Česko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 5. Plüss (Bezina, Rüthemann), 15. Ambühl (Brunner, Monnet), 32. Ambühl (Helbling) - 25. Marek (Voráček), 35. Blaťák (Červenka)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Olenin (obaja Rus.) - Deďulia (Biel.), Semjonov (Est.), 7206 divákov
Švajčiarsko: Gerber - Vauclair, Seger, Hirschi, Bezina, Du Bois, Josi, Helbling - Déruns, Plüss, Rüthemann - Ambühl, Monnet, Brunner - Savary, Lemm, Romy - Niederreiter, Jenni, Trachsler - Duca
Česko: Vokoun - Rozsíval, Čáslava, K. Rachůnek, Gřegořek, Blaťák, Němec, Mojžíš, Barinka - Červenka, Klepiš - Jágr, Červenka, Klepiš - Voráček, Marek, Rolinek - Kašpar, Vampola, Novotný - M. Růžička, Koukal, Hubáček

6. Lotyšsko 3 0 0 0 3 4:13 0
Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.