26. októbra 2016

MS v tenise: Kuznecovová zdolala Plíškovú a semifinále má na dosah

Svetlana Kuznecovová

Svetlana Kuznecovová Foto: TASR/AP Photo
Singapur 26. októbra (TASR) - Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová uspela aj v druhom zápase na MS WTA Tour v Singapure. V bielej skupine si ako nasadená osmička poradila s turnajovou štvorkou Češkou Karolínou Plíškovou po trojsetovom boji 3:6, 6:2, 7:6 (6) a je blízko k postupu do semifinále. V druhom stredajšom stretnutí nastúpila obhajkyňa titulu Poľka Agnieszka Radwaňská proti Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej.

Plíškovej vyšiel úvod stretnutia proti Kuznecovovej, keď vo štvrtom geme prelomila podanie Rusky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 4:1. Kuznecovová následne znížila na 3:4, ale záver setu patril Plíškovej. Hneď na začiatku druhého dejstva Češka Kuznecovovú opäť brejkla. Víťazka minulotýždňového turnaja o Kremeľský pohár v Moskve sa však rýchlo otriasla, získala štyri gemy v rade a vynútila si tretí set. V ňom odskočila Plíškovej na 4:1 a za stavu 5:3 išla podávať na víťazstvo. Finalistka US Open síce otočila na 6:5, no Kuznecovová si vynútila tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 7:6 premenila po víťaznom bekhende po čiare v poradí štvrtý mečbal.