07. mája 2017

MS17: USA porazili Dánsko 7:2, Keller dal tri góly

Hráč USA Johnny Gaudreau (vpravo) hokejista Dánska Oliver Lauridsen (vľavo) počas zápasu na MS 2017 v Kolíne na Rýnom, 7.mája 2017, Nemecko. Foto: TASR
Kolín 7. mája (TASR) - Hokejisti USA zvíťazili vo svojom druhom vystúpení v kolínskej A-skupine MS nad Dánskom jednoznačne 7:2 a odčinili tak prehru 1:2 z prvého duelu s Nemeckom. Hlavnú zásluhu na triumfe favorita mal Clayton Keller, autor troch gólov.

Dánov čaká po dni voľna ďalší zápas v utorok, keď o 20.15 nastúpia proti Slovensku. Američania budú hrať takisto o 20.15 v pondelňajšom šlágri proti Švédom.

A-skupina (Kolín):

USA - Dánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

Góly: 6. Lee (Gaudreau, Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 20. Gaudreau (Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. Nelson (Schmaltz), 53. Keller - 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen). Rozhodcovia: Jeřábek (ČR), Odinš (Lot.) - Dedioulia (Biel.), Leermakers (Hol.), vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Ehlers (Dán.) 10 min. za útok na hlavu, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 8764 divákov.

USA: Hellebuyck - DeKeyser, Murphy, Hanifin, Trouba, van Riemsdyk, McAvoy, Brickley - Lee, Eichel, Gaudreau - Nelson, Larkin, Schmaltz - Bjork, Copp, Compher - Keller, Dvorak, Bjugstad - Greenway.

Dánsko: Dahm - J. Jensen, N. Jensen, Kristensen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser - Madsen, Regin, Ehlers - Hardt, Jakobsen, Storm - Christensen, Green, Russell - Poulsen, Aagaard, Bau - Meyer.

Američania chceli zápas rozhodnúť čo najskôr a svoj zámer začali postupne realizovať. Od začiatku lepšie korčuľovali a v šiestej minúte využili presilovku, keď sa bekhendovou strelou presadil Lee. O osem minút neskôr si do gólovej pozície nakorčuľoval Keller a pridal druhý gól. Američanom skomplikoval situáciu v 17. minúte presilovkový zásah Madsena, ten istý hráč mohol dokonca vzápätí vyrovnať. Hellebuyck však jeho samostatný nájazd chytil. Dvojgólový náskok ale vzápätí vrátil Američanom ďalšou využitou presilovkou Gaudreau. Dáni sa dostali do zápasu na začiatku druhej tretiny, potom však už strieľal góly iba ich súper. Postupne sa presadili Keller, Lee a Nelson, skóre zápasu napokon uzavrel v treťom dejstve svojim tretím gólom Keller.

MS17: Fínsko prekvapivo prehralo s Francúzskom 1:5
MS17: Slováci dopísali do súpisku aj Matoušeka, Sekera nepríde