17. júla 2008

MŠK Žilina remizovali s bieloruským FC MTZ-RIPO Minsk 2:2

Futbalisti MŠK Žilina remizovali vo štvrtkovom prvom stretnutí 1. predkola Pohára UEFA 2008/09 s bieloruským FC MTZ-RIPO Minsk na jeho pôde 2:2 (1:1) a priblížili si tak postup do ďalšej fázy druhej ...

MINSK 17. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina remizovali vo štvrtkovom prvom stretnutí 1. predkola Pohára UEFA 2008/09 s bieloruským FC MTZ-RIPO Minsk na jeho pôde 2:2 (1:1) a priblížili si tak postup do ďalšej fázy druhej najprestížnejšej klubovej pohárovej súťaže starého kontinentu. O prvý presný zásah duelu sa v 17. min postaral hlavou domáci stredopoliar Abubakar Camara. Štyri minúty pred odchodom do kabín zaznamenal dôležitý vyrovnávajúci gól Admir Vladavič. V druhom dejstve poslal Bielorusov po druhý raz do vedenia z pokutového kopu Nicolas Seolin, ale keď sa zdalo, že sa na skóre už nič nezmení, v 98. min rovnako z jedenástky Róbert Jež opäť vyrovnal. Odvetný zápas je na štadióne pod Dubňom v Žiline na programe o dva týždne - vo štvrtok 31. júla o 19.30 h. FC MTZ-RIPO Minsk - MŠK Žilina 2:2 (1:1) Góly: 17. A. Camara, 51. Seolin (z 11 m) - 41. Vladavič, 90.+ Jež (z 11 m), ŽK: 89. Kvaracchelia, 90.+ Vylkanov - 28. Jež, 41. Vladavič, 47. Šourek, rozhodovali: Zrnič - Stanič, Lepir (všetci Bosna a Herceg.), 8000 divákov Žilinčania nastúpili na svoju premiéru v novej sezóne európskych pohárových súťaží v základnej zostave s dvojicou českých posíl Šourkom a Rilkem, ako aj so staronovou tvárou medzi tromi žrďami Dušanom Pernišom. Na štadióne Traktoru v Minsku, ktorý bol zaplnený zhruba do polovice, sa do prvej vážnejšej šance dostal domáci Strachanovič, v 3. min však hlavičkoval tesne nad. O tri minúty neskôr postupoval sám na bránku žilinský kanonier Štyvar, no nenamieril presne. Po dlhšom oťukávaní sa v 17. min ujali vedenia Bielorusi - Perniš len vyrazil strelu Strachanoviča a Camara vsietil hlavou úvodný gól duelu - 1:0. Ten domácich povzbudil a v ďalších minútach boli lepším tímom, no Zrnanovič ši Strachanovič ďalšie príležitosti nevyužili. Na opačnej strane pohrozil Štyvar aj Vladavič, ale bez úspechu. Legionár z Bosny a Hercegoviny si však všetko vynahradil v 41. min, keď technicky preloboval gólmana MTZ-RIPO Sulimu - Zverencom českého trénera Pavla Vrbu, ktorý po zmene strán poslal na trávnik ďalšiu novú akvizíciu Karoglana namiesto Adauta, nevyšiel úvod druhého dejstva. V 51. min hlavný arbiter Zrnič nariadil za Šourkovu ruku pokutový kop, ktorý Seolin premenil na druhý gól domáceho mužstva - 2:1. Ďalší priebeh duelu bol poznačený viacerými nepresnosťami na oboch stranách. V 61. min zaznamenal prvý strelecký, aj keď slabý pokus Žiliny v II. polčase do priestoru bránky Minska striedajúci Karoglan. O sedem minút neskôr Leitner vysunul Ježa, ktorý mieril presne pod brvno, no vynikajúcim zákrokom sa blysol Sulima. Krátko na to vystrelil k vzdialenejšej žrdi Vladavič, ale nedôrazne. Žilinčania dokázali v týchto chvíľach zatlačiť svojho súpera, no bez gólového efektu. Domácich držal nad vodou najmä gólman Sulima, ktorý v 79. min vynikajúco zneškodnil dva pokusy slovenského vicemajstra v krátkom slede z kopačiek Vladaviča a Ježa. Hostia sa po zlepšenom výkone v závere stretnutia napokon dočkali zaslúženého vyrovnania v 8. min nadstaveného času, keď hlavný rozhodca po druhý raz v zápase ukázal na biely bod. Tentoraz však pred bránkou bieloruského mužstva a Jež presnou strelou prekonal Sulimu a posunul Žilinu bližšie k 2. predkolu Pohára UEFA 2008/09. SITA