Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. augusta 2009

Na džezákoch vystúpi The Syndicate a Tribute to Joe ZawinulPo prvý raz od úmrtia legendárneho hudobníka Joea Zawinula vystúpi na jesennom festivale Bratislavské Jazzové Dni (23. - 25. októbra) jeho formácia The Syndicate a Tribute to Joe Zawinul.Zdieľať
Skupina v zložení Alegre Correa (gitara, spev), Aziz Sahmaoui (perkusie, spev), Paco Sery (bicie nástroje), Emile Parisien (dychové nástroje), Thierry Eliez (klávesové nástroje), Alioune Wade (basgitara) a Jorge Bezerra (perkusie) sa predstaví na 35. ročníku festivalu v nedeľu 25. októbra.

Frontmanom The Syndicate a Tribute to Joe Zawinul je brazílsky gitarista a spevák Alegre Correa, ktorý je so svojou vlastnou skupinou na domácej pôde hviezdou latino-jazzu. Ďalší členovia pochádzajú zo Senegalu, Francúzska, Pobrežia Slonoviny a Jorge Bezzerra je rovnako ako Correa z Brazílie.

Najväčšou hviezdou džezákov bude saxofonistka Candy Dulfer. Tridsaťdeväťročná Holanďanka sa v bratislavskom Parku kultúry a oddychu (PKO) predstaví v záverečný tretí deň s projektom Candy Dulfer Funked Up & Chilled Out. Headlinerom prvého dňa festivalu bude vynikajúci bubeník Steve Gadd, ktorý nahrával a koncertoval s interpretmi ako Paul Simon, Al DiMeola, Paul McCartney, Steely Dan, Al Jarreau, Eric Clapton či Chick Corea. Hviezdou druhého dňa trojdňového festivalu bude portugalská džezová speváčka Maria Joao.

Vstupenky na 35. ročník októbrového festivalu Bratislavské Jazzové Dni sú v predpredaji v sieti Ticketportal. Jednodňová vstupenka stojí 20 eur, permanentka na tri dni sa dá kúpiť za 50 eur. Do 1. septembra sa dá permanentka kúpiť aj so zľavou.

Informácie zverejnila oficiálna stránka podujatia bjd.sk.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci vymysleli spôsob, ako zabiť zombie
<< predchádzajúci článok
Věra Chytilová chce pokračovanie Dědictví aneb Kurvahošigutntag