Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. októbra 2011

Na Electronic Beats v MMC zažiaril Apparat so živou skupinouNa akcii v Bratislave sa predstavili aj Lamb, WhoMadeWho, Dynamo Team, členovia projektu Miike Snow Christian Karlsson a Pontus Winnberg, Yanko Kral, Emonoizboyz, Michael Priest a Bad Mojo a Junior.Zdieľať
Bratislavské priestory Majestic Music Club (MMC), Hopkirk a Randal ovládli v noci zo soboty na nedeľu interpreti, ktorí vo svojej tvorbe viac či menej pracujú s elektronikou. Na tretej edícii putovného hudobného podujatia Electronic Beats sa okrem dídžejov predviedli aj živé formácie, konkrétne britské duo Lamb, dánska skupina WhoMadeWho a nemecká kapela Apparat band.

O prvý vrchol večera sa v MMC postaralo posledné menované zoskupenie združené okolo Saschu Ringa alias Apparata. Ich vystúpenie, ktoré odštartovali o 22:45, vynikalo svojou pestrosťou, precíznym spevom a inštrumentálnou zručnosťou jednotlivých hudobníkov. Apparat band v klube vytvoril mrazivú atmosféru, divákov doslova vtiahol do svojich skladieb, pričom to všetko dokázal v podstate len svojou hudbou. V slovenskej metropole Apparat band striedal čisto inštrumentálne skladby s piesňami, v ktorých spevák šikovne pracoval s elektronickými pomôckami. Pod vynikajúci koncert sa podpísali aj efektné svetlá a projekcia. Okrem iných skladieb ponúkol Apparat band kúsky Arcadia, Rusty Nails alebo Black Water. Skupina priletela do Bratislavy z turné po Veľkej Británii špeciálne na túto akciu a ihneď po jej skončení sa na ostrovy vrátila.

Apparat Band Live - Song Of Los - Electronic Beats Bratislava
 
Apparat Band Live - Escape - Electronic Beats Bratislava


Ako prví v sobotu na Electronic Beats zahral Michal Štofej alias Mike s projektom Dynamo Team. Pred pár tancujúcimi ľuďmi po ôsmej hodine večer predstavil debutový album Slavia (2011), ktorý nahral so svojou manželkou Luciou. Na pódiu ho vystriedala formácia WhoMadeWho. Počas ich koncertu sa hala už zaplnila, no ľudia ich vystúpenie skôr pozorovali ako si ho užívali. WhoMadeWho sa dostali do širšieho povedomia v roku 2007 po tom, čo na festivale Benicassim na poslednú chvíľu nahradili žánrovo podobných Klaxons. V Bratislave sa predstavili s programom k tretiemu štúdiovému albumu Knee Deep (2011).
Po koncerte Apparat bandu, už po jednej hodine v noci sa pred publikum postavili Lamb z Manchestru, ktorí sa na Slovensku ukázali len nedávno na trenčianskom festivale Pohoda. Po koncertnej časti programu MMC vystúpili na afterpárty v Randale členovia švédskeho projektu Miike Snow Christian Karlsson a Pontus Winnberg a po nich Yanko Kral a Emonoizboyz. V susednom Hopkirku sa o hudobnú produkciu postarali Michael Priest a Bad Mojo a Junior.

Lamb - Gabriel
 

"Ďakujeme všetkým, ktorí včera boli v MMC! Aj keď už to znie ako klišé, kapely boli slovenským publikom opäť nadšené. Vďaka aj všetkým vám, ktorí ste sa žiaľ nedostali, no prejavili o festival obrovský záujem. Ceníme si to,“ napísali organizátori na sociálnej sieti Facebook. Mimochodom, akcia Electronic Beats v Bratislave bola už niekoľko dní vopred vypredaná. Lístky sa pred podujatím predávali aj za trojnásobok pôvodnej ceny.

WhoMadeWho Live - Electronic Beats Bratislava

 
(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Electronic Beats hlásia týždeň vopred vypredané! (9. 10. 2011)
 Kompletný program festivalu Electronic Beats sľubuje zábavu do skorých ranných hodín. (28. 9. 2011)nasledujúci článok >>
Video: Pekná ruská rozprávka Máša a medveď
<< predchádzajúci článok
Richard Müller zaspieval v Tatrách aj skladbu od Princea

Na Electronic Beats v MMC zažiaril Apparat so živou skupinou - diskusné fórum čitateľov