Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. februára 2018

Na horskom priechode Besník a pri Šumiaci sa tvoria snehové jazykyIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš
Bratislava 13. februára (TASR) – Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť a pozor by si mali dať najmä na horskom priechode Besník a na ceste III/2387 Šumiac. Slovenská správa ciest na svojom webe informuje, že sa v týchto lokalitách vytvárajú snehové jazyky a záveje.


Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem D3 Poľana - Skalité, kde je kašovitý sneh do dvoch centimetrov.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, miestami, najmä na strednom a východnom Slovensku je pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov, niekde až do piatich centimetrov. Na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetku dopravu.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem horských priechodov Huty, Besník, Makov, Vernár, Zbojská, Javorník, Súľová, Grajnár a Vrchslatina, ktoré majú vozovku pokrytú vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do troch centimetrov. Na horskom priechode Herlianske Sedlo je utlačený sneh do piatich centimetrov. SSC informuje, že horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov dĺžky a horský priechod Vrchslatina je zjazdný pre tieto vozidlá len so snehovými reťazami.

Sneženie obmedzuje dohľadnosť na 200 metrov v oblasti Námestova.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Knižnica J. Bocatia pozýva páry na valentínsku akciu
<< predchádzajúci článok
Trnava udelí čestné občianstva. Ocení aj futbalistu Karola Dobiáša

Na horskom priechode Besník a pri Šumiaci sa tvoria snehové jazyky - diskusné fórum čitateľov