Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. decembra 2006

Na juhu Afganistanu zabili britského vojaka, troch zraniliBritský vojak prišiel o život a traja ďalší boli zranení pri výbuchu, ktorý v stredu spôsobil haváriu ich vozidla v juhoafganskej provincii Helmand. Informovala o tom vo štvrtok britská armáda a ...Zdieľať

KÁBUL 28. decembra (WEBNOVINY) - Britský vojak prišiel o život a traja ďalší boli zranení pri výbuchu, ktorý v stredu spôsobil haváriu ich vozidla v juhoafganskej provincii Helmand. Informovala o tom vo štvrtok britská armáda a sily pod vedením NATO. Od pádu režimu Taliban v roku 2001 je to 44. obeť z radov britských vojakov. Medzinárodné bezpečnostné a asistenčné sily (ISAF) uviedli, že príčina výbuchu nie je jasná. Zranených vojakov, ktorí boli na prieskumnej hliadke južne od Garmseru v Helmande, previezli do nemocnice ISAF.

ISAF vo vyhlásení informovali, že začali vyšetrovanie príčin incidentu, nezverejnili však národnosť vojakov, čo je v súlade s predpismi ISAF združujúcimi príslušníkov z 37 štátov. Ministerstvo obrany v Londýne oznámilo, že išlo o britských vojakov. V Afganistane je okolo 5600 britských vojakov pôsobiacich v rámci rekonštrukčných a bezpečnostných síl pod vedením NATO, z nich väčšina je v drsnom a odľahlom Helmande.

SITA/AFP/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poškodení šokovaní vyjadreniami generálneho prokurátora Trnku
<< predchádzajúci článok
MO SR sľubuje v kolektívnej zmluve rast platov civilom

Na juhu Afganistanu zabili britského vojaka, troch zranili - diskusné fórum čitateľov