Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. októbra 2020

Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujúNa španielskych Kanárskych ostrovoch plánujú tento týždeň schváliť zákon požadujúci negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 od všetkých turistov, ktorí chcú navštíviť súostrovie ...Zdieľať
gettyimages 1206790646 676x451 28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Na španielskych Kanárskych ostrovoch plánujú tento týždeň schváliť zákon požadujúci negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 od všetkých turistov, ktorí chcú navštíviť súostrovie nachádzajúce sa pri severozápadnom pobreží Afriky.


Opatrenie bude platiť pre Španielov aj turistov


Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres tvrdí, že opatrenie sa bude vzťahovať na Španielov aj zahraničných návštevníkov. V Španielsku prudko stúpa počet nových infikovaných, s výnimkou Kanárskych ostrovov, ktoré sú obľúbenou turistickou destináciou.

Torres poznamenal, že právny predpis začali pripravovať ešte predtým, ako Spojené kráľovstvo a Nemecko nedávno zrušili cestovné obmedzenia na Kanárske ostrovy. Práve občania týchto dvoch štátov tvoria viac ako polovicu z ročného počtu zhruba 13 miliónov návštevníkov tohto súostrovia.

Bez negatívneho testu ani na krok


Ubytovacie zariadenia neposkytnú nocľah žiadnemu turistovi, ktorý sa nepreukáže certifikovaným dokladom potvrdzujúcim negatívny výsledok testu 48 až 72 hodín pred príchodom.

Úrady na Kanárskych ostrovoch dosiaľ oficiálne zaznamenali takmer 17-tisíc prípadov koronavírusu a 272 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ženy dobodali ochrankára obchodu, keď ich požiadal o nasadenie rúšok
<< predchádzajúci článok
Čaputová podpísala novelu zákona o minimálnej mzde, no s postupom Krajniaka však nesúhlasí

Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú - diskusné fórum čitateľov