Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2006

Na košickom "Blšáku" horí veľkoskladHasiči stála zápasia s požiarom skladu, pravdepodobne s čínskym textilom, ktorý sa nachádza na košickom "Blšáku". Ako agentúru SITA dnes večer informoval dispečer Hasičského a záchranného zboru ...Zdieľať

KOŠICE 2. februára (WN/SITA) - Hasiči stála zápasia s požiarom skladu, pravdepodobne s čínskym textilom, ktorý sa nachádza na košickom "Blšáku". Ako agentúru SITA dnes večer informoval dispečer Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach František Rusnák, nevedia o tom, či sa niekto v čase požiaru v objekte nachádzal. "Požiar nám nahlásili o 17:10. Ťažko odhadnúť, dokedy bude trvať jeho likvidácia," povedal dispečer. Pracovníci hotela U Leva, ktorý sa nachádza v blízkosti horiaceho skladu, požiadali hostí, aby hotel opustili, pretože od sálavého tepla v jednej časti začali praskať sklá na oknách. Zo susedných budov, v ktorých sa nachádzajú sídla firiem, ľudia odnášali písomnosti.

Ako uviedol dispečer, požiar likviduje 39 hasičov a dvanásť cisterien CAS nielen z Košíc, ale aj z okolitých požiarnych staníc. Košickí hasiči tam poslali aj rebrík, plošinu i protiplynovú Aviu. Na pomoc prišla aj mamutia hasičská cisterna s objemom 16 hektolitrov z hasičského zboru USSK. Na ceste sú aj ďalšie cisterny z Michaloviec, Trebišova a Rožňavy.

Na začiatku velil zásahu veliteľ Vladimír Kováč, neskôr, vzhľadom na rozsah požiaru prevzal velenie riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Košice Jozef Bodnár. Prítomný je aj vedúci operačno-technického Krajského riaditeľstva HaZZ Jozef Fedorčák.

K príčinám požiaru a predbežným škodám sa dispečer HaZZ nechcel vyjadrovať.

FOTO: SITA/Marián Angelovič


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Venezuela vyhostila amerického diplomata pre špionáž
<< predchádzajúci článok
Krajina protestuje proti vmiešavaniu sa českej vlády

Na košickom "Blšáku" horí veľkosklad - diskusné fórum čitateľov