22. apríla 2007

Na M-SR mužov v Košiciach titul aj pre R. Dydiho

Na víkendových majstrovstvách Slovenska mužov v boxe (20. - 22. 4.) v Košiciach sa v deviatich kategóriách tešili z titulu pästiari z piatich klubov. Dve celkové prvenstvá vybojovali ŠKB Cedent ...

KOŠICE 22. apríla (WEBNOVINY) - Na víkendových majstrovstvách Slovenska mužov v boxe (20. - 22. 4.) v Košiciach sa v deviatich kategóriách tešili z titulu pästiari z piatich klubov. Dve celkové prvenstvá vybojovali ŠKB Cedent Vranov (Miroslav Mikloš do 51 kg, Radovan Kokavec nad 91 kg), BC Dubnica (Rudolf Dydi do 57 kg, Milan Králik do 91 kg), ŠKP Bratislava (Pavol Hlavačka do 64 kg, Viktor Melnik do 69 kg) a Lokomotíva Košice (Michal Onda do 60 kg, Ján Onda do 81 kg), jeden konečný triumf patrí MŠK Vranov (Martin Vaľko do 75 kg).

"Na majstrovstvách Slovenska sa predstavilo 37 boxerov z 11 oddielov, čo je trochu menej ako sme očakávali. V troch kategóriach - do 51 kg, do 60 kg a nad 91 kg sa prihlásili len dvaja borci, ktorí tak vytvorili hneď finálovú dvojicu, v štyridsaťosmičke a päťdesiatštvorke sme tituly vôbec neudelili. Napriek tomu mohli diváci v Košiciach sledovať niektoré zaujímavé duely, najmä vo finále. Súboje Dydiho s Parlagim, Melnika s Balogom či Kokavca so Šimekom mali solídnu športovú úroveň," zhodnotil pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA) Tibor Hornig a dodal: "Majstrovstvá Slovenska v Košiciach, ktoré oslavujú 85. výročie založenia boxu v tomto meste, boli úspešné aj po organizačnej i spoločenskej stránke. Za najtechnickejšieho boxera turnaja sme vyhlásili rovnako ako vlani Pavla Hlavačku, ktorý je najvážnejším adeptom na účasť na októbrovom svetovom šampionáte v USA."
Prekvapením bol návrat Rudolfa Dydiho do ringu. Dvadsaťsedemročný držiteľ bronzových medailí z MS 1997 v Budapešti a ME 2002 v ruskom Perme (v oboch prípadoch do 48 kg) zvíťazil na M-SR v Košiciach v kategórii do 57 kg, keď si v sobotňajšom semifinále jednoznačne poradil s Tomášom Vaňom r.s.c.o. v 3. kole (stav bol 32:12 a rozhodca pri 20-bodovom rozdiele duel podľa pravidiel predčasne ukončil) a v nedeľňajšom finále tesne zdolal aj Martina Parlagiho 29:28. Pre člena BC Dubnica Rudolfa Dydiho, ktorý v lete minulého roka rozviazal pracovný pomer so Strediskom štátnej športovej reprezentácie MV SR a odišiel "za prácou" do Španielska, kde si na živobytie zarábal manuálnou prácou v zberných surovinách na triedenie kovov a železa, to bol už deviaty seniorský titul majstra Slovenska.
V porovnaní s vlaňajším národným šampionátom v Nitre dokázal obhájiť prvenstvo len jediný pästiar - Pavol Hlavačka (v roku 2006 však vyhral v kategórii do 60 kg, teraz do 64 kg).

Súhrn výsledkov nedeľňajších finálových duelov na majstrovstvách Slovenska mužov v boxe v Košiciach (20. - 22. apríla 2007):

kategória do 51 kg (prihlásení len dvaja boxeri): Miroslav Mikloš (ŠKB Cedent Vranov) - Pavol Šebesta (BC Stavbár Nitra) r.s.c. vo 4. kole

do 57 kg: Rudolf Dydi (BC Dubnica) - Martin Parlagi (ŠKB Cedent Vranov) 29:28, bronz získali Tomáš Vaňo (ŠKP Bratislava) a Peter Ondro (Spartak Komárno)

do 60 kg (prihlásení dvaja boxeri): Michal Onda (Lokomotíva Košice) - Matej Kočica (ŠKP Bratislava) 27:17

do 64 kg: Pavol Hlavačka (ŠKP Bratislava) - Juraj Kimlička (BC Dubnica) - Hlavačka vyhral vzdaním súpera v 3. kole, bronz získali Roman Šamko (Lokomotíva Košice) a Michal Spišiak (ŠKP Bratislava)

do 69 kg: Viktor Melnik (ŠKP Bratislava) - Erik Balog (Lokomotíva Košice) 41:23, bronz získali Ján Sorokáč (BC Humenné) a Ľudovít Konečný (Lokomotíva Košice)

do 75 kg: Martin Vaľko (MŠK Vranov) - Branislav Chudý (BC Stavbár Nitra) 31:19, bronz získali Marcel Trang (BC Dubnica) a Michal Firment (Lokomotíva Košice)

do 81 kg: Ján Onda (Lokomotíva Košice) - Peter Bezuška (BC Stavbár Nitra) - Onda vyhral vzdaním súpera v 2. kole, bronz získali Miroslav Michalčík (BC Trnava) a Jozef Gábriš (BC Dubnica)

do 91 kg: Milan Králik (BC Dubnica) - Radoslav Šimon (BC Slovakia Bratislava) 29:22, bronz získali Andrej Mičianik (BC Stavbár Nitra) a Peter Hýravý (MŠK Vranov)

nad 91 kg (prihlásení dvaja boxeri): Radovan Kokavec (ŠKB Cedent Vranov) - Lukáš Šimek (Považan Nové Mesto nad Váhom) 33:29