Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. decembra 2009

Na silvestrovských oslavách aj karaoke a ohňostrojŽILINA 28. decembra (WEBNOVINY) – Silvestrovské oslavy v Žiline spestrí aj Ivan Mládek a jeho skupina Banjo Band, karaoke show a samozrejme polnočný ohňostroj. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mesta Martin Barčík. Na Mariánskom ...Zdieľať
ŽILINA 28. decembra (WEBNOVINY) – Silvestrovské oslavy v Žiline spestrí aj Ivan Mládek a jeho skupina Banjo Band, karaoke show a samozrejme polnočný ohňostroj. Agentúru SITA o tom informoval hovorca mesta Martin Barčík. Na Mariánskom námestí vystúpi tiež bratislavská skupina Lavagance, kapela Matka Guráž či žilinská HT. Silvestrovské súťaže bude moderovať herec Ivo Hlaváček. Mesto obnovilo tradíciu verejných osláv príchodu nového roka iba vlani, osem rokov predtým Žilina Silvester neoslavovala.


Počas osláv je zakázané nosiť na Mariánske námestie sklenené predmety, zábavnú pyrotechniku a objemné ostré predmety. Toto námestie je pod dohľadom kamier a ako uviedol Barčík, na bezpečnosť bude dohliadať aj 30 mestských policajtov. Začiatok silvestrovského programu je naplánovaný na 20:00, predpokladaný koniec je o 02:00 na Nový rok. Upratovanie je zabezpečené hneď po akcii, celé oslavy budú mesto stáť približne 30-tisíc eur. Na prvý deň nového roka je pripravená akcia Na Nový rok - bezpečný krok, počas celého dňa bude cestovanie žilinskou MHD zadarmo.

Na vlaňajších oslavách Silvestra a nového roka sa Žilinčanmi zaplnilo celé Mariánske námestie. Program moderovala Jana Hospodárová a na koncertnom pódiu sa predstavili žilinské skupiny The Swan Bride, Aya a ako hosť Gladiátor. Po polnočnom ohňostroji sa rozprúdila karaoke show a novoročná veselica.


SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Nový rok vypália dvadsať delostreleckých sálv
<< predchádzajúci článok
Dojivosť pomôžeme zvýšiť aj Mongolsku

Na silvestrovských oslavách aj karaoke a ohňostroj - diskusné fórum čitateľov