Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2021

Na Slovensku sa objavili prvé tri prípady omicron variantu koronavírusuMinister nešpecifikoval krajiny, z ktorých infikovaní pricestovali. Pohybovali sa podľa neho vo viacerých krajinách južnej Afriky.Zdieľať
Na Slovensku sa objavili prvé tri prípady omicron variantu koronavírusu

Na Slovensku zachytili prvé tri prípady variantu omicron nového koronavírusu. Všetci traja infikovaní pricestovali z rizikových krajín, boli očkovaní a priebeh ochorenia majú ľahký. Informovali o tom v sobotu v Ivachnovej predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) a minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).


„Dobrou správou je, že prišli individuálnou dopravou, čiže necestovali ani vlakom, ani autobusom. Rovnako dobrou správou je, že ide o plne zaočkovaných ľudí a majú ľahký priebeh ochorenia. Podľa doterajších informácií vidíme, že u zaočkovaných ľudí je aj pri variante omicron priebeh veľmi ľahký. Samozrejme, budeme sledovať, ako sa omicron správa pri nezaočkovaných, u ktorých vidíme vyššie riziko“ skonštatoval premiér.

Podľa šéfa zdravotníckeho rezortu sa Úradu verejného zdravotníctva SR prihlásilo asi 150 ľudí, ktorí boli v rizikových krajinách, u spomínaných troch z nich s pozitívnymi PCR testami sa potvrdila nová mutácia koronavírusu omicron.

„Všetci traja sú v izolácii, sledujeme ich kontakty. Robíme asi 1100 sekvenácií týždenne, sekvenované budú aj všetky kontakty infikovaných omicronom. Zatiaľ je situácia stabilizovaná, pod kontrolou,“ doplnil Lengvarský.

Minister nešpecifikoval krajiny, z ktorých infikovaní pricestovali. Pohybovali sa podľa neho vo viacerých krajinách južnej Afriky. „Zatiaľ nebudeme prehodnocovať aktuálne platné opatrenia, nie je na to dôvod. Ešte presne nevieme, čo ten omicron robí,“ uzavrel minister.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vynašli rúška s protilátkami z pštrosa, dokážu detegovať koronavírus (10. 12. 2021)
 Šéf Pfizeru predpokladá, že bude nevyhnutná štvrtá dávka vakcíny proti covidu (10. 12. 2021)
 Opatrenia proti koronavírusu sa zmenili. Obchody fungujú po novom a nezaočkovaní sa neostrihajú ani si nezacvičia (10. 12. 2021)
 Konzílium odborníkov kritizuje nové opatrenia, ktoré sa prijala vláda v súvislosti s aktuálnou epidemickou situáciou (10. 12. 2021)
 Šéf BioNTechu Ugur Sahin je za podávanie tretej dávky vakcíny už po 3 mesiacoch (10. 12. 2021)
 PLATIA NOVÉ OPATRENIA: Viaceré obchody môžu otvoriť len v režime OP (10. 12. 2021)
 Neočkovaní Rakúšania môžu dostať pokutu do 3 600 eur, platí to pre osoby od 14 rokov (9. 12. 2021)
 Dánsko sprísňuje opatrenia proti koronavírusu, skrátilo aj otváracie hodiny reštaurácií a barov (9. 12. 2021)
 Ministerstvo zdravotníctva so župami pripravuje týždeň očkovania. (9. 12. 2021)
 Sulík bude ignorovať šialené rozhodnutia odborníkov, za hlúposť považuje aj zákaz stretávať sa s rodinami počas Vianoc (9. 12. 2021)nasledujúci článok >>
Indická polícia zaistila luxusné hodinky, patrili zosnulému futbalistovi Marodonovi
<< predchádzajúci článok
Brazílsky súd poslal za mreže štyroch ľudí pre požiar v nočnom klube, zomrelo 242 ľudí