Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2022

Na Slovensku vo štvrtok padne teplotný rekord, na viacerých miestach horúčavy presiahnu 38 stupňov CelziaSlovenský meteorologický ústav (SHMÚ) predpokladá, že vo štvrtok bude s vysokou pravdepodobnosťou prekonaný aj absolútny júnový rekord ...Zdieľať
gettyimages 1323823418 1 676x451 30.6.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) predpokladá, že vo štvrtok bude s vysokou pravdepodobnosťou prekonaný aj absolútny júnový rekord 38,2 °C z roku 2012.

Nezabúdajte na pitný režim


Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, extrémne vysokú hodnotu teploty vzduchu 38 °C namerali vo štvrtok na niekoľkých staniciach.

Občanom odporúčajú nevystavovať sa priamemu slnku, nepodceňovať pitný režim, namáhavú prácu odložiť na neskôr a vyhľadávať chladnejšie miesta v interiéroch či lesoch.

Platí výstraha tretieho stupňa


Meteorológovia vydali pre celé Slovensko výstrahy pred vysokými teplotami. Pre južné okresy platí do 18:00 výstraha tretieho stupňa.

Týka sa okresu Komárno, Nové Zámky, Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice a okolie, Trebišov, Vranov nad Topľou, Michalovce a Sobrance. Teplota vzduchu môže v tých okresoch vystúpiť na 38°C.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku vo štvrtok padne teplotný rekord, na viacerých miestach horúčavy presiahnu 38 stupňov Celzia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spestrite si pitný režim. Osviežte sa nealkoholickým pivom
<< predchádzajúci článok
Už žiadne posudky či povolenia od súdov. V Nemecku zjednodušia proces formálnej zmeny pohlavia či mena transrodových osôb