13. mája 2012

Na tenisovom turnaji v Madride zvíťazila Serena Williamsová

Američanka Serena Williamsová zvíťazila v nedeľňajšom finále na tenisovom turnaji WTA v Madride nad svetovou jednotkou Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska hladko vo dvoch setoch 6:3, 6:1. ...

tenis MADRID 13. mája (WEBNOVINY) - Američanka Serena Williamsová zvíťazila v nedeľňajšom finále na tenisovom turnaji WTA v Madride nad svetovou jednotkou Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska hladko vo dvoch setoch 6:3, 6:1.

Williamsová sa radovala z piateho turnajového triumfu kariéry na antuke.

Pred mesiacom vyhrala aj podujatie na tomto povrchu v Charlestone. Wiliamsová na nedeľňajšie víťazstvo na modrej madridskej antuke potrebovala 64 minút.

Vrátane turnaja v Charlestone a aprílového súboja Pohára federácie neprehrala na antuke už 13 stretnutí v rade. S Azarenkovou si Serena Williamsová upravila zápasovú bilanciu na 7:1, Bieloruska dosiahla jediný úspech v Miami v roku 2009. Na okruhu WTA sa radovala z celkovo 41. turnajového úspechu v kariére.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Mutua Madrid Open v Madride (Premier Mandatory, dotácia 3 755 140 eur, modrá antuka):