Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2006

Na trhoviskách sa ešte môže predávať ovocie a zeleninaNa bratislavských trhoviskách ešte môžu predajcovia predávať čerstvé ovocie a zeleninu, zákaz ich predaja platí pri poklese teploty na nulu. Ako dnes pre agentúru SITA uviedol vedúci ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Na bratislavských trhoviskách ešte môžu predajcovia predávať čerstvé ovocie a zeleninu, zákaz ich predaja platí pri poklese teploty na nulu. Ako dnes pre agentúru SITA uviedol vedúci technicko-prevádzkového úseku Ružinovského podniku verejnoprospešných služieb Vasil Paulišin, ktorý spravuje trhovisko na Miletičovej ulici, zákaz sa vzťahuje predovšetkým na slovenské zemiaky a južné ovocie, najmä banány. "Predajcovia môžu byť pokojní, pretože podľa predpovede počasia pokles teploty a následný zákaz predaja v najbližších dňoch nehrozí. Ak ale teplota klesne pod nulu, pravidelne aj niekoľkokrát za deň kontrolujeme, či všetci tento zákaz dodržiavajú," povedal Paulišin.

Ako ďalej uviedol, väčšina nájomcov o tomto zákaze vie a rešpektuje ho. Podľa Paulišina je iba veľmi málo predajcov, ktorých pracovníci podniku musia upozorňovať na stiahnutie zeleniny či ovocia z predaja. "Sankcionovanie je ale pofidérne, my nemáme žiadne možnosti, ako by sme ich mohli sankcionovať. Raz ich môžeme upozorniť, ak porušia zákaz viackrát, nemusíme im akurát dať zmluvu na zimné obdobie," konštatoval Paulišin. Dodal, že v prípade opakovaného porušovania zákazu sa preto najčastejšie obracajú na Slovenskú obchodnú inšpekciu, ktorá im môže udeliť peňažnú pokutu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na palube dvoch britských lietadiel zistili výskyt polónia
<< predchádzajúci článok
Bush s al-Málikím odmietli možnosť rozdeliť Irak

Na trhoviskách sa ešte môže predávať ovocie a zelenina - diskusné fórum čitateľov