26. decembra 2006

Na úvod nečakané úspechy Nemecka a Bieloruska

V utorňajších úvodných stretnutiach MS hokejistov do 20 rokov vo švédskych mestách Leksand a Mora sa nečakaným spôsobom uviedli obaja nováčikovia medzi mládežníckou elitou. Nemci, ktorí ...

LEKSAND, MORA 26. decembra (WEBNOVINY) - V utorňajších úvodných stretnutiach MS hokejistov do 20 rokov vo švédskych mestách Leksand a Mora sa nečakaným spôsobom uviedli obaja nováčikovia medzi mládežníckou elitou. Nemci, ktorí budú v stredu od 19.00 h v Leksande prvými súpermi slovenskej reprezentácie, v Ejendals Arene zdolali USA 2:1 po predĺžení. Bielorusom dokonca stačilo v Mattson Arene 60 minút na to, aby si vďaka výbornému výkonu v záverečnej tretine poradili s Fínskom 4:3 a získali tri body. Práve na tomto podujatí je totiž prvýkrát pod hlavičkou Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF aplikovaný systém s troma bodmi za víťazstvo v riadnej hracej dobe. V utorok sú ešte na programe zápasy Švédsko - Kanada a Česko - Rusko (zhodne od 19.00 h).

A-skupina (Leksand):
Nemecko - USA 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 14. Giebe, 62. M. Müller - 49. P. Mueller

B-skupina (Mora):
Bielorusko - Fínsko 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Góly: 7. a 53. Stefanovič, 46. Ilin, 49. Kosticin - 20. Komarov, 31. a 60. M. Lehtonen