07. novembra 2008

Na úvod Nemeckého pohára prehra SR s Kanadou

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom úvodnom vystúpení na Nemeckom pohári v Mannheime s výberom Kanady 2:5. Slováci v zápase doplatili predovšetkým na nedisciplinovanosť, ponúknuté ...

MANNHEIM 7. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom úvodnom vystúpení na Nemeckom pohári v Mannheime s výberom Kanady 2:5. Slováci v zápase doplatili predovšetkým na nedisciplinovanosť, ponúknuté presilovky Kanaďania štyrikrát využili a položili základ úspechu. V 41. vzájomnom zápase oboch krajín dosiahli "javorové listy" 18. víťazstvo, Slováci sa tešili doteraz devätnásťkrát. Naposledy pred dvoma rokmi na Nemeckom pohári v Hannoveri (5:2). Odvtedy sa však oba tímy stretli iba raz na svetovom šampionáte 2007 v Moskve, kde Kanada vyhrala 5:4. Slovenský tím odohrá druhý zápas na tohtoročnom Nemeckom pohári v sobotu 8. novembra, keď o 18.30 h nastúpi vo Frankfurte proti domácemu Nemecku. Skóre piatkového duelu otvoril pri presilovke v 6. min Richie Regehr, ktorý prekonal Imricha Petríka. Na tento presný zásah odpovedal vyrovnávajúcim a zároveň prvým reprezentačným gólom Ivan Koložváry, zámorský výber však poslal opäť do vedenia v ďalšej početnej výhode Papineau. V druhej tretine boli Kanaďania aj naďalej aktívnejší a po presných zásahoch Trepaniera a Papineaua získali trojgólový náskok. Ten stihol ešte skorigovať Juraj Mikúš, ktorý v národnom drese trafil do siete druhýkrát. Slováci už s výsledkom nedokázali nič urobiť, v tretej tretine ešte inkasovali štvrtýkrát v oslabení po strele Harpergera. Kanada - Slovensko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Góly: 6. Richie Regehr (Robinson, Hahn), 13. Papineau (King, Richie Regehr), 24. Trepanier (Robinson, Regehr), 26. Papineau (Milley, Scalzo), 48. Harperger (King, Papineau) - 9. Koložváry (Šagát, Špirko), 37. J. Mikúš (Skladaný, Stehlík) Vylúčení: 9:13 na 2 min, navyše: 6. Trepanier (Kanada) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gameren, Piechaczek - Engelmann, Sauer (všetci Nem.), 4165 divákov Slovenskí hokejisti v prvej časti zápasu doplácali na vylúčenia, ktoré Kanaďania tvrdo trestali. V 6. min trafil od modrej čiary pri presilovke štyroch proti trom presne Richie Regehr a otvoril skóre. Slovenskí hráči mali možnosť vyrovnať v 7. min, ale presilovku nevyužili. Po jej skončení sa však dočkal premiérového reprezentačného gólu Ivan Koložváry, ktorý bol na konci akcie reprezentačných debutantov Špirka so Šagátom. Korčuliarsky dobre vybavení a dostatočne tvrdí Kanaďania robili Slovákom problémy, zverenci Jána Filca sa museli uchyľovať aj k faulom. "Javorové listy" mali od 9. min výhodu dvoch presiloviek v rade, Slovákovo nedovolené bránenie ešte nepotrestali, Kudročovo podrazenie už áno, keď Papineau poslal svoj tím do vedenia - 2:1. Kanaďania boli pred bránkou agresívnejší, Petrík, ktorý prvýkrát nastúpil v reprezentačnom drese od začiatku, mal oveľa viac práce ako jeho skúsenejší náprotivok Brathwaite. V závere tretiny nevyužili Slováci krátku presilovku o dvoch hráčov a v úvode druhého dejstva opäť pykali za nedisciplinovanosť. Kanaďania sa tretíkrát v zápase tešili z gólu v presilovke, tentoraz bol presným zakončovateľom Trepanier. Keď v 26. min zvýšil Papineau na 4:1 a na trestnú lavicu putovali ďalší slovenskí hráči, s reprezentačným tímom spod Tatier to nevyzeralo najlepšie. V 37. min však znížil Juraj Mikúš na 2:4 a vykresal aspoň iskierku nádeje. V tretej tretine sa prejavila skúsenosť a rutina Kanaďanov, ktorí Slovákov k ničomu nepúšťali. V 48. min im vyšla ďalšia presilovka a Harperger upravil na konečných 5:2. Kanaďania bez problémov kontrolovali hru, Brathwaite v závere veľa práce nemal. SITA