Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. apríla 2019

Na základe novej úpravy bolo doteraz odsúdených šesť právnických osôbŠesť právoplatne odsúdených právnických osôb vykázali súdy na základe zákona o trestnej zodpovednosti právnických osôb. Právna úprava je v platnosti od 1. júla 2016. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 22. apríla (TASR) - Šesť právoplatne odsúdených právnických osôb vykázali súdy na základe zákona o trestnej zodpovednosti právnických osôb. Právna úprava je v platnosti od 1. júla 2016. Pre TASR to uviedla Alexandra Szakálová z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR.


"Tento zákon upravuje základy trestnej zodpovednosti právnických osôb, druhy trestov, ich ukladanie a trestné konanie proti právnickým osobám (vzťahujúc sa ergo len na skutky spáchané právnickými osobami po 1. 7. 2016)," informovala o tom Szakálová.

V konaniach vedených podľa tohto zákona od počiatku jeho účinnosti bolo právoplatne odsúdených šesť právnických osôb vrátane schválenia dohody o vine a treste. "Pričom piatim osobám bol uložený peňažný trest a jednej bol súčasne uložený peňažný trest aj trest zverejnenia odsudzujúceho rozsudku," doplnila Szakálová.

Právna úprava je podľa Szakálovej "úplne novým konceptom" v slovenských podmienkach, ktorým sa prelamuje tradičná zásada individuálnej trestnej zodpovednosti. "Nábehová krivka je porovnateľná s inými krajinami EÚ (napríklad Českou republikou)," uzavrela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ružinove budú stavať tradičné máje
<< predchádzajúci článok
HASIČI zasahujú pri rozsiahlom POŽIARI v Kravanoch

Na základe novej úpravy bolo doteraz odsúdených šesť právnických osôb - diskusné fórum čitateľov