Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. apríla 2007

Nad rekreačnou oblasťou Remata pri Handlovej stále horíHasiči naďalej likvidujú lesný požiar v ťažko dostupnom teréne nad rekreačnou oblasťou Remata pri Handlovej. Ako agentúru SITA informoval krajský operačný dôstojník HaZZ v Trenčíne Roman ...Zdieľať

HANDLOVÁ 27. apríla (WEBNOVINY) - Hasiči naďalej likvidujú lesný požiar v ťažko dostupnom teréne nad rekreačnou oblasťou Remata pri Handlovej. Ako agentúru SITA informoval krajský operačný dôstojník HaZZ v Trenčíne Roman Kohout, požiar je pod kontrolou, hasiči likvidujú menšie ohniská. Zasahuje 31 hasičov a 40 pracovníkov lesnej správy. Vrtuľník podľa jeho slov už dnes nebol potrebný. Požiar sa šíri koreňovým systémom, zasiahnuté územie preto prekopávajú a taktiež pília stromy. Podľa Kohouta sa nedá povedať, kedy sa podarí požiar úplne uhasiť. Záležať to bude aj od poveternostných podmienok.

Po prvý raz pri Handlovej vypukol požiar v nedeľu dopoludnia. Hasičom sa podarilo dostať oheň pod kontrolu v nedeľu večer, v pondelok ráno sa však znovu rozhoreli menšie ohniská, ktoré do večera uhasili. Požiar vypukol opäť po troch dňoch vo štvrtok popoludní, ten istý deň pred devätnástou hodinou ho hasiči za výdatnej pomoci náletov dvoch vrtuľníkov lokalizovali.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj Slovensko je znepokojené Putinovými výrokmi,hovorí Štrofová
<< predchádzajúci článok
V Novákoch obnovia časť vojenskej výroby