Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. februára 2006

Nagy pokrstil album zosnulého Petra Fialu

Zdieľať
Keďže spevácku kariéru Petra Fialu predčasne ukončila vo veku nedožitých 27 rokov tragická dopravná nehoda, jeho rodičia sa rozhodli synovu tvorbu dotiahnuť až do konca. A tak sa v utorok v spomienke na modrookého a veselého Petra niesol krst jeho albumu s názvom Druhá.    

      "Vždy si želal krstiť svoj album, a keďže ten prvý pokrstený nebol, splnili sme mu tým sen i dlh. Ľudia, ktorí s ním spolupracovali, a takisto aj my sme cítili, že jeho tvorba nie je dokončená a toto je krásny koniec jeho kariéry," povedali pre TASR rodičia Petra, ktorí si za krstného otca albumu vybrali speváka a fotografa Petra Nagya.
      Ten dokonca zaspieval pieseň Keď nestačí slovenčina, ktorou sa mladý spevák Peter dostal do povedomia fanúšikov. "S Petrom sme sa poznali len pol roka, ale bol to optimistický a úplne prirodzený chlapec. Z úcty k nemu som prijal aj pozvanie jeho otca. Byť krstným otcom v našej branži je pocta," vysvetlil Nagy.
      Na platni sa okrem 15 doteraz nevydaných piesní z dielne Petra Fialu nachádza aj špeciálna tanečná verzia skladby Láska je šok a klipy na piesne Keď nestačí slovenčina a Láska je snívanie.

(TASR)foto int


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Radošinec Štepka spísal Desatoro
<< predchádzajúci článok
Ženou snov je pre zámorských mužov herečka Jessica Alba

Nagy pokrstil album zosnulého Petra Fialu - diskusné fórum čitateľov