01. decembra 2012

Náhradníci Lakers prekvapili Denver, Brooklyn opäť víťazný

Lavička basketbalových Los Angeles Lakers odhalila v piatkovom víťaznom stretnutí zámorskej NBA proti Denveru (122:103) svoj ukrývaný potenciál. Striedajúci veterán Antawn Jamison ...

la lakers NEW YORK 1. decembra (WEBNOVINY) - Lavička basketbalových Los Angeles Lakers odhalila v piatkovom víťaznom stretnutí zámorskej NBA proti Denveru (122:103) svoj ukrývaný potenciál.

Striedajúci veterán Antawn Jamison nastrieľal za 33 minút 33 bodov a pridal 12 doskokov, Jodie Meeks dal za 18 minút skvelých 21 bodov - všetky trojkami.

"Vedia roztiahnuť hru po celej šírke ihriska, myslí im to. Ani v defenzíve to nie je také zlé, pretože za 'chrbtom' majú Dwighta Howarda," komentoval Jamisovo a Meeksovo vystúpenie tréner Lakers Mike D'Antoni. Pod víťazstvo sa všetci náhradníci podpísali dovedna 61 bodmi. Spomenutý Howard bol najúspešnejším hráčom zo základnej päťky s 28 bodmi a 20 doskokmi.

"Žlto-purpuroví" vyrovnali klubový rekord v počte úspešných trojkových striel v jednom stretnutí - proti Nuggets sa zastavili na čísle 17, spotrebovali na ne 33 pokusov. Svojou druhou trojkou v kariére sa prezentoval Howard, ináč katastrofálny strelec z diaľky, ktorý má v tejto štatistike aktuálne bilanciu 2/34.

Boston sa musel proti nepríjemnému Portlandu zaobísť bez potrestaného rozohrávača Rajona Ronda, ale Celtics zdolali Trail Blazers hladko 96:78, keď už po prvom polčase viedli rozdielom 23 bodov.

"Doc Rivers síce nazval v stredu svoj tím mäkkým, ale Boston na nás vybehol skutočne agresívne. V prvom polčase nám boli súperovi hráči sústavne v pätách a chvíľu nám trvalo, kým sme sa s tým vyrovnali," hľadal príčiny nezdaru kouč Portlandu Terry Stotts.

Basketbalisti Brooklynu zvíťazili piatykrát za sebou, v piatok si to odnieslo Orlando na svojej palubovke. Joe Johnson dal za víťazov 22 bodov, Gerald Wallace o dva menej, ale premenil 5 zo 6 trojkových pokusov.

"Naše predzápasové plány, ako si poradiť so súperom, nepočítali s takýmto streleckým výkonom Wallaca. Gerald premieňal svoje strely - a to bol ten rozdiel medzi oboma tímami," uznal po prehre 86:98 kouč Magic Jacque.

Pozoruhodné triple-double dosiahol striedajúci pivot Milwaukke Larry Sanders, ktorý k 10 bodom a 12 doskokom pridal až 10 zblokovaných striel - päť z nich už v prvej štvrtine. Bucks však podľahli v Minnesote 85:95.