Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. septembra 2011

Najnovšie násilnosti v Sýrii si vyžiadali 24 obetíNajmenej 24 ľudí prišlo o život počas nedeľných zásahov bezpečnostných jednotiek voči opozičným demonštrantom v Sýrii. Šéf Ligy arabských štátov (LAŠ) medzitým informoval, že režim ...Zdieľať
syria DAMASK 4. septembra (WEBNOVINY) - Najmenej 24 ľudí prišlo o život počas nedeľných zásahov bezpečnostných jednotiek voči opozičným demonštrantom v Sýrii. Šéf Ligy arabských štátov (LAŠ) medzitým informoval, že režim prezidenta Baššára al-Asada súhlasil s jeho návštevou krajiny. Jej cieľom má byť snaha o upokojenie situácie a zastavenie násilia. Oficiálna tlačová agentúra SANA počet obetí nedeľňajších zásahov stanovila na 12, pričom polovica z nich má byť tvorená členmi "teroristických skupín," ako zvyčajne nazýva oponentov al-Asadovho režimu.


Európska únia v reakcii na zásahy voči demonštrantom ešte v piatok uvalila embargo na dovoz ropy zo Sýrie. Tamojší najvyšší predstavitelia to označili za prejav "západného kolonializmu".

Podľa štatistiky Organizácie Spojených národov si potláčanie opozičných protestov v Sýrii od polovice marca vyžiadalo vyše 2200 ľudských životov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muži sa dostali do kontaktu z neznámou chemikáliou
<< predchádzajúci článok
Našli ampulku s označením chemickej zbrane

Najnovšie násilnosti v Sýrii si vyžiadali 24 obetí - diskusné fórum čitateľov