06. marca 2006

Najrýchlejším strelcom extraligy Török, najneskorším Weissmann

Základná časť hokejovej extraligy priniesla zaujímavé súboje, výsledky i pekné góly. V jednom stretnutí mohli vidieť najviac gólov fanúšikovia v Košiciach, keď v dueli 30. kola zdolali 29. ...

BRATISLAVA 6. marca (WN/SITA) - Základná časť hokejovej extraligy priniesla zaujímavé súboje, výsledky i pekné góly. V jednom stretnutí mohli vidieť najviac gólov fanúšikovia v Košiciach, keď v dueli 30. kola zdolali 29. novembra domáci Žilinu 9:4. Dvanásť úspešných zásahov padlo v súboji 47. kola 27. januára Nitra - Liptovský Mikuláš (9:3). Tretí v hitparáde zápasov s najväčším počtom gólov je zápas Slovan Bratislava - Martin, ktorý v 44. kole 17. januára vyhrali domáci 6:5 po predĺžení. Deväť gólov v jednom súboji sa podarilo streliť Nitranom ešte raz, keď v 5. kole 18. septembra vyhrali nad Zvolenom 9:1. V tejto sezóne sa nepodarilo streliť desať gólov ani jednému tímu. Okrem Nitry a Košíc dala deväť gólov iba Žilina, v 49. kole v posledný januárový deň zvíťazila nad Liptovským Mikulášom 9:0. Zároveň to bolo najvýraznejšie víťazstvo v základnej časti súťaže. Najrýchlejším strelcom gólu v extralige sa stal Jaroslav Török, keď ešte v drese MHC Martin vsietil gól Liptovskému Mikulášu 9. decembra už v 20. sekunde. V poslednej sekunde riadneho hracieho času sa podarilo dať góly Zdenovi Cígerovi zo Slovana v súboji s Nitrou (3:1), Vlastimilovi Plavuchovi zo Zvolena proti Trenčínu (4:2), Jánovi Kopeckému z Liptovského Mikuláša proti Popradu (2:3 pp) a Miroslavovi Škovirovi z Popradu proti Trenčínu (3:0). V poslednej sekunde predĺženia skóroval Erik Weissmann z HKm Zvolen, ktorý rozhodol najneskorším gólom súťaže o výhre svojho tímu 5:4 nad Nitrou v stretnutí 32. kola 4. decembra.

NHL: Z núdze cnosť - zle brániaci Gáborík šiel výnimočne na oslabenie a dal gól