30. marca 2007

Najvýraznejšie víťazstvo v NBA zaznamenali Golden State

Detroit sa bez dvoch hráčov základnej päťky Chrisa Webbera a Richarda Hamiltona, ktorých trápila chrípka, predstavil v Chicagu a domáci si po tesnej výhre 83:81 predčasne zabezpečili postup do play ...

NEW YORK 30. marca (WEBNOVINY) - Detroit sa bez dvoch hráčov základnej päťky Chrisa Webbera a Richarda Hamiltona, ktorých trápila chrípka, predstavil v Chicagu a domáci si po tesnej výhre 83:81 predčasne zabezpečili postup do play off. O triumfe Bulls rozhodol dvoma presnými trestnými hodmi Kirk Hinrich 2,8 sekundy pred záverom a "býci" aj jeho zásluhou tretí raz v rade nebudú chýbať vo vyraďovacích bojoch. Záverečný pokus mal vo svojich rukách Tyashaun Prince, no jeho strela bola krátka. "Tabuľky sledujeme každý deň. Cleveland je tesne pred nami, a preto je pre nás každý zápas nesmierne dôležitý," povedal po zápase rozohrávač domácich Ben Gordon. Proti bývalým spoluhráčom síce strelecky nežiaril Ben Wallace (6 bodov), no 19 doskokmi si svoju prácu odviedol.

Nečakané výsledky sa zrodili aj v ďalších dvoch štvrtkových zápasoch, Memphis po prvý raz v sezóne zvíťazil v dvoch dueloch v rade, keď vyhral v Portlande 96:92 a Golden State zdolalo v prestrelke Phoenix 124:119. Grizzlies sa dokonca vyrovnali aj s vynikajúcim výkonom domáceho Zacha Randolpha, ktorý zaznamenal osobné maximum 43 bodov a pridal i 17 doskokov. Hosťom sa darilo najmä z čiary trestného hodu, premenili totiž 35 z 36 šestiek. "Bola to pre nás veľká výhoda, že sa nám darili trestné hody. V závere sme vďaka tomu mohli oslavovať," skonštatoval center Pau Gasol. Za Trail Blazers odohral prvý duel po narodení syna Brandon Roy, nastrieľal 13 bodov, ku ktorým pridal 5 asistencií a 4 doskoky.

Suns nedokázali v Oaklande nájsť recept na obranu Jasona Richardsona, ktorý sa zaskvel 36 bodmi, navyše premenil až 8 z 13 pokusov spoza trojkového oblúka. Warriors súboj vynikajúco rozbehli, 45 bodov v prvej štvrtine i 77 za prvý polčas je doposiaľ tohtosezónnym maximom. Pre domácich bol tento triumf nesmierne dôležitý, v boji o ôsmu priečku v Západnej konferencii totiž na Los Angeles Clippers strácajú 1 víťazstvo.

Výsledky - štvrtok:

Chicago - Detroit 83:81

Najviac bodov: Gordon 25, Deng 16, Hinrich 15 - Prince 26, R. Wallace 19, Billups 12, štvrtiny: 25:17, 13:24, 22:20, 23:20, 22 243 divákov

Portland - Memphis 92:96

Najviac bodov: Z. Randolph 43 (17 doskokov), Roy a T. Outlaw po 13 - Kinsley 20, Warrick 18 (10 doskokov), Gay 18, štvrtiny: 24:24, 22:26, 20:19, 26:27, 15 618 divákov

Golden State - Phoenix 124:119

Najviac bodov: J. Richardson 36 (12 doskokov), S. Jackson 29, B. Davis 21 (12 asistencií) - Barbosa 27, Diaw 18, Stoudemire 17 (11 doskokov), štvrtiny: 45:33, 32:30, 32:23, 15:33, 19 596 divákov.