Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2022

NAKA obvinila Haščáka, Malchárka, Bubeníkovú a ďalších zo založenia zločineckej skupinyNárodná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila obvinila šéfa Penty Jaroslava Haščáka, bývalého ministra ...Zdieľať
jaroslav hascak 676x455 1.12.2022  - Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila obvinila šéfa Penty Jaroslava Haščáka, bývalého ministra hospodárska Jirku Malchárka, bývalú predsedníčku výkonného výboru Fondu národného majetku SR Annu Bubeníkovú a ďalšie osoby zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.


Šéf Penty čelí tiež obvineniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Informuje o tom vo štvrtok portál Startitup.

Obvinenie Malchárka a Bubeníkovej


Vyšetrovateľ NAKA vzniesol podľa informácií portálu obvinenie voči siedmim ľuďom už minulý týždeň v stredu. Malchárek a Bubeníková sú okrem založenia zločineckej skupiny stíhaní aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Ďalším obvineným je bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku Jozef Jurica. Ten je tiež obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Na zozname sú aj Huňor a Reguli


Medzi obvinenými figuruje aj meno bývalého podpredseda výkonného výboru štátneho Fondu národného majetku z čias vlády SDKÚ Peter Huňor.

NAKA ho stíha okrem založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Obvinení sú aj Vladimír Rigász ako predseda a Stanislav Reguli ako podpredseda predstavenstva GovCo, vykonávajúci vôľu jediného akcionára ministerstva hospodárstva SR v spoločnosti GovCo.

Obaja sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.


Zdroj: Webnoviny.sk - NAKA obvinila Haščáka, Malchárka, Bubeníkovú a ďalších zo založenia zločineckej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia stratili vieru, že politika na Slovensku ešte niekedy môže byť iná, konštatuje Šimečka
<< predchádzajúci článok
Nemecká vláda chce uvoľniť pravidlá vstupu do krajiny pre kvalifikovaných pracovníkov zo zahraničia