Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. marca 2020

Napiek koronavírusu sa Mexiku konal veľký hudobný festival, headlinerom boli Guns N‘ RosesV Mexiku sa tento víkend aj napriek koronavírusu koná obrovský hudobný festival s odhadovanou účasťou viac ako 70-tisíc ľudí. Na bránach sú síce zvýšené bezpečnostné opatrenia v podobe ...Zdieľať
aptopix_mexico_vive_latino_festival_82373 e58b9dcabd524ed18f7bc79db393cdb4 676x459 15.3.2020 (Webnoviny.sk) - V Mexiku sa tento víkend aj napriek koronavírusu koná obrovský hudobný festival s odhadovanou účasťou viac ako 70-tisíc ľudí.


Na bránach sú síce zvýšené bezpečnostné opatrenia v podobe merania teploty a všade je cítiť antibakteriálny gél, no len čo návštevník prejde bránou, ponorí sa do bežného festivalového ruchu, píše agentúra The Associated Press (AP).

Jej novinári sa pýtali viacerých účastníkov, prečo na festival v tomto čase prišli, a odpoveď bola v mnohých prípadoch rovnaká: Keďže úrady sa rozhodli festival nezrušiť, ľudia veria ich rozhodnutiu a myslia si, že sa im nič nestane.

Návštevníci sa to rozhodli risknúť


"Podľa mňa je to hlavne kolektívna hystéria a nič iné. V Mexiku máme kultúru trochu zvýšenej hygieny, ktorá do istej miery znižuje hrozbu prenosu," utešoval sa v sobotu večer Alan Miranda, jeden z návštevníkov festivalu.

Santiago Ayala prišiel na festival aj so svojou ženou a ich deväťročnou dcérou Reginou. Na rozdiel od Mirandu mali isté pochybnosti, no nakoniec sa to rozhodli risknúť.

"Došli sme nakoniec na to, že by sme to mohli chytiť kdekoľvek, v lekárni, v rade na tortillu. Takže sme sa to rozhodli risknúť a príť," hovorí návštevník v tričku Guns N' Roses, hlavného headlinera dvojdňového festivalu Vive Latino.

Rúška má len veľmi málo ľudí


V rúškach je na festivale vidno len veľmi málo ľudí, jedným z nich je Daniel Ramírez, ktorý novinárom povedal, že má astmu a preto si musí dávať väčší pozor. Inak ale verí mexickým úradom, že keďže akciu nezrušili, ide o bezpečný spôsob trávenia voľného času.

Pochybnosti naopak neskrývali Karina a Saúl, podľa ktorých je nezodpovedné, že akciu nezrušili. Oni sami na ňu prišli údajne preto, lebo v prípade, že by neprišli, organizátori by im nevrátili vstupné.

Veľkú radosť však po príchode aj tak nemali - chceli vidieť hlavne japonskú speváčku Kyary Pamyu Pamyu, a až na mieste zistili, že práve ona bola jednou z mála umelkýň, ktoré svoje vystúpenie v súvislosti s koronavírusom na poslednú chvíľu odriekli.


Zdroj: Webnoviny.sk - Napiek koronavírusu sa Mexiku konal veľký hudobný festival, headlinerom boli Guns N‘ Roses © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herec K. Čálik oslavuje životné jubileum 75. narodeniny.
<< predchádzajúci článok
Vedci objavili azda najmenšieho dinosaura, hovoria o najčudnejšej fosílii akú kedy skúmali

Napiek koronavírusu sa Mexiku konal veľký hudobný festival, headlinerom boli Guns N‘ Roses - diskusné fórum čitateľov