24hod.sk    Šport    Futbal

22. septembra 2005

Narodeninová oslava sa nekonala

Dubničanom sa na domácom trávniku nedarí, ešte tu nevyhrali. Ani v považskom derby s Púchovom to nebolo inak.

Preto nečudo, že po zápase odchádzali domáci hráči z ihriska so zvesenými hlavami. Patril medzi nich aj hrotový hráč Marián Adam, ktorý oslavoval v deň zápasu svoje 24. narodeniny. „V zápase som nemal toľko príležitostí, čo vyplývalo z nepresnosti finálnych prihrávok a možno aj výberom miesta. Škoda, že mi lepšie nesadla strela v 36. minúte, ktorá išla iba tesne nad súperovu bránku. Ďalšiu príležitosť som mal o 20 minút neskôr, ale videl som lepšie stojaceho spoluhráča, a tak som volil nahrávku. Brankár Púchova však jeho gólovú strelu vystihol. Ak by sme boli dali z tejto akcie gól a potvrdili jednogólové vedenie, určite by nám víťazstvo nebolo ušlo. Ale ako vidieť, nie je nám súdené dať doma viac ako jeden gól. Opäť sme v zápase viedli a už tretíkrát sme svoj náskok nedokázali udržať. Neviem, kde je príčina. Veď je to takmer to isté mužstvo, ktoré vyhralo 4:0 v Ankare a odohralo vyrovnané zápasy s Newcastle United. O streleckej mizérii nášho mužstva svedčí aj skutočnosť, že s dvoma gólmi som spolu s Igorom Držíkom najlepším strelcom mužstva. Pritom tak veľmi som chcel streliť gól a dať si darček k narodeninám. Najviac by ma potešilo, keby sme dokázali zlomiť smolu už v sobotu v Trenčíne.“