Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2009

Národniari nesúhlasia so zvýšením počtu vojakov v AfganistaneSlovenská národná strana (SNS) nesúhlasí s navýšením počtu slovenských vojakov v Afganistane. „Mali by sme predovšetkým posilniť vlastnú obranyschopnosť, a nie v Afganistane. Neviem za čo ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská národná strana (SNS) nesúhlasí s navýšením počtu slovenských vojakov v Afganistane. „Mali by sme predovšetkým posilniť vlastnú obranyschopnosť, a nie v Afganistane. Neviem za čo sú tam naši chlapci nasadení. Určite nie za záujmy Slovenska a ani Európskej únie,“ povedal dnes pre agentúru SITA predseda národniarov Ján Slota.


O tom, že Slovensko je odhodlané zvýšiť počet vojakov v Afganistane naposledy 21. novembra hovoril na stretnutí s generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-munom šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. Ten vyhlásil, že Slovensko podporí stabilizáciu a rozvoj tejto krajiny, najmä cez účasť v misii ISAF, kde pôsobí.

Zvýšenie počtu vojakov sľúbil počas minulého týždňa aj premiér Robert Fico. "Ciele, ktoré sleduje prítomnosť našich vojsk v Afganistane, považujeme za legitímne," povedal po stretnutí s britským premiérom Gordonom Brownom. Slovensko vyjadrilo pripravenosť zvýšiť počet vojakov aj na októbrovej neformálnej schôdzi ministrov obrany Severoatlantickej aliancie v Bratislave. O koľko počty vojakov zvýšime, zatiaľ známe nie je. Lajčák začiatkom novembra odmietol informovať o počtoch s tým, že by to bolo predčasné a neseriózne. Fico Brownovi povedal, že naša krajina je pripravená zmeniť mandát súčasných jednotiek, aby mohli pôsobiť aj v iných regiónoch, ako len v Kábule a Kandaháre. Slovensko má v Afganistane 244 vojakov, pričom mandát má na 262 vojakov. Fico už skôr odmietol, aby sme tam vyslali bojové jednotky.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Afganistan má najvyššiu úmrtnosť novorodencov
<< predchádzajúci článok
Školy sa musia na Testovanie 9 pripraviť do konca mesiaca

Národniari nesúhlasia so zvýšením počtu vojakov v Afganistane - diskusné fórum čitateľov