Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2009

Školy sa musia na Testovanie 9 pripraviť do konca mesiacaNa prípravu celoslovenského skúšania žiakov Testovanie 9, ktoré bude v marci a apríli 2010, majú riaditelia základných škôl ešte týždeň. Do 30. novembra musia nahlásiť, koľko žiakov zo ...Zdieľať
BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Na prípravu celoslovenského skúšania žiakov Testovanie 9, ktoré bude v marci a apríli 2010, majú riaditelia základných škôl ešte týždeň. Do 30. novembra musia nahlásiť, koľko žiakov zo školy sa podrobí testovaniu ako aj údaje o nich. Podklady zbierajú školské výpočtové strediská len elektronicky, program si môžu školy stiahnuť zo stránky http://testovanie9.svsmi.sk/.


Hlavné certifikačné testovanie je naplánované na 10. marca 2010. Testy z matematiky, vyučovacieho jazyka a štátneho jazyka budú písať všetci deviataci okrem žiakov s mentálnym postihnutím. Pre tých, ktorí sa z objektívnych dôvodov nebudú môcť zúčastniť v riadnom termíne, je určené náhradné testovanie 30. marca 2010. Následne Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania otestuje žiakov z matematickej a čitateľskej gramotnosti. Tieto skúšky sa uskutočnia 28. apríla 2010, pričom ich absolvuje len reprezentatívny výber žiakov základných škôl na Slovensku.

Agentúra SITA čerpala informácie z portálu Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národniari nesúhlasia so zvýšením počtu vojakov v Afganistane
<< predchádzajúci článok
Jačí syr podľa slovenského receptu sa už predáva

Školy sa musia na Testovanie 9 pripraviť do konca mesiaca - diskusné fórum čitateľov