06. marca 2010

Naše semifinále v Mexiku, Cibulková - Hantuchová

Slovenské semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Monterrey Open v mexickom Monterrey (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa ...

MONTERREY 6. marca (WEBNOVINY) - Slovenské semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Monterrey Open v mexickom Monterrey (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa napokon stalo skutočnosťou. V sobotu sa o postup do finále "pobijú" dve v súčasnosti najlepšie slovenské tenistky a zároveň fedcupové reprezentantky Daniela Hantuchová a Dominika Cibulková. Pôjde o tretí vzájomný súboj 26-ročnej skúsenejšej Daniely a o šesť rokov mladšej dravšej Dominiky. Prvé dva sa skončili v roku 2007 v Aucklande a Amelia Islande víťazstvom Hantuchovej, ale jej súperka bola vtedy ešte len juniorka.

Pre Hantuchovú aj Cibulkovú je to prvé tohtosezónne semifinále na hlavnom okruhu WTA, za ktoré majú už teraz istých 130 bodov do rebríčka a prémiu 10 200 USD. Obe Slovenky hrajúce s voľnou kartou potrebovali v piatok na postup do semifinále tri sety. Najprv si nasadená štvorka Cibulková poradila s päťkou turnaja Maďarkou Ágnes Szávayovou za 140 minút 3:6, 6:3, 6:3. O niečo neskôr podobný scenár predviedla aj turnajová dvojka Daniela Hantuchová, ktorá prešla cez nenasadenú Američanku Vaniu Kingovú za 106 minút 2:6, 6:2, 6:1.

V súboji dvoch regionálnych, ale aj rebríčkových susediek Cibulkovej a Szávayovej (29., resp. 31.) ťahala spočiatku ambiciózna Slovenka za kratší koniec. Prvý set prehrala za 44 minút 3:6, ale neskôr dokázala stretnutie zvrátiť vo svoj prospech. V rozhodujúcom sete ušla 20-ročná Slovenka o rok staršej protivníčke na 5:2. Za tohto stavu nevyužila prvý mečbal, ale vzápätí pri podaní Szávayovej zvládla reparát. Víťazná hráčka v stretnutí využila šesť z deviatich možností na brejk, kým jej zdolaná súperka len štyri z deviatich. Cibulková dala zaspomínať na svoju spanilú jazdu lanským grandslamovým Roland Garros, ktorej súčasťou bolo aj osemfinálové víťazstvo práve nad Szávayovou.

Daniela Hantuchová (24. v rebríčku WTA Tour) musela Američanku Vaniu Kingovú (74.) tiež dlho lámať, ale nakoniec sa jej to podarilo. Prvý set prehrala skúsená slovenská hráčka hladko 2:6, keď od utŕženého brejku na 2:3 už nezískala ďalší gem. V druhom dejstve už bola Hantuchová od začiatku vo vedení 3:0 a tento náskok dotiahla až do 6:2. Rozhodujúci set sa už odohrával v réžii dvojnásobnej šampiónky turnaja v Indian Wells. Súperke povolila jediný gem za stavu 3:0 a stopercentnú bilanciu vzájomných duelov napokon zvýraznila na 3:0. Popradská rodáčka využila za stavu 5:1 pri svojom podaní hneď prvý mečbal. Víťazka z ôsmich brejkových možností využila štyri a pridala aj tri esá.