18. marca 2015

Našli futsalisti na úvod bez problémov zvíťazili nad Arménskom 7:1

Na snímke tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Španiel Marcos António López Angulo (prvý zľava) udeľuje pokyny hráčom na striedačke počas zápasu, archívne foto Foto: TASR/Milan Kapusta
Dubrovník 18. marca (TASR) - Slovenskí futsalisti zvládli v stredu prvý krok v 6. skupine skupiny hlavného kola kvalifikácie ME 2016, keď v chorvátskom Dubrovníku zdolali Arménsko vysoko 7:1. Zverenci španielskeho trénera Marcosa Angula sa najbližšie predstavia na turnaji proti Turecku (štvrtok 19. marca o 17.30 h) a po dni voľna ich čaká najväčší favorit na postup domáca reprezentácia Chorvátska (sobota 21. marca o 18.30 h).

Slováci začali výborne, na súpera spustili oheň a síru a za necelé tri minúty viedli 3:0. Prvé dva góly strelil Tomáš Drahovský, potom sa presadil Gabriel Rick a na 4:0 v čase 5:57 zvýšil Dušan Rafaj. Slováci pokračovali v nápore aj ďalej, hra sa ale postupne vyrovnávala. Slovenskí hráči nepoľavili, hrali agresívne, z čoho vyplynulo aj viacero akumulovaných faulov. Gól Slováci inkasovali z penalty po faule brankára Brndiara, v 17. minúte sa presadil Grigorjan. Následne ten istý hráč v tej istej minúte po ďalšom slovenskom naakumulovanom faule ale pohrdol šancou z 10-metrového kopu.

Do druhého polčasu opäť Slovensko vstúpilo skvele, Rick v 21. minúte strelil upokojujúci piaty gól. Slováci štýl hry nemenili, hrali tvrdo a opäť zbierali fauly. Boli si totiž vedomí faktu, že v konečnom účtovaní môže rozhodnúť každý gól. V 36. minúte Drahovský skompletizoval hetrik po peknej prihrávke Kozára. V 38. minúte dokonal hetrik aj Rick a Slováci sa tešili z výborného vstupu do turnaja.

Na šampionát priamo postúpia len víťazi skupín hlavného kola, sedem tímov z druhých miest a jeden najlepší z tretieho zabojujú o ďalšie štyri miestenky v dvojzápasovom play off, ktoré je na programe 15.-22. septembra 2015. Finálový turnaj ME sa uskutoční 2.-13. februára 2016 v Belehrade.

"Mali sme výborný vstup do zápasu, strelili sme štyri góly a upokojili sa. Boli sme na koni, no vďaka úzkostlivejšiemu rozhodovaniu arbitrov sa nám akumulovali fauly a gól sme dostali s penalty. V druhom polčase sme ale hrali opäť svoju agresívnu hru a strelili ďalšie dôležité góly, čo je aj vidieť na výsledku. Teraz nás čaká Turecko, do zápasu s ním ideme s pokorou a úctou. Musíme chlapcov naladiť tak, aby si udržali koncentráciu, nesmieme nič podceniť. Túžime naplniť náš postupový cieľ," zhodnotil výkon pre TASR bezprostredne po zápase asistent hlavného kouča Marián Berky.