Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2019

Našli telá troch profesionálnych horolezcov nezvestných po páde lavínyTelá troch známych profesionálnych horolezcov - dvoch Rakúšanov a Američana - našli v nedeľu v Skalnatých horách na západe Kanady, kde boli nezvestní po lavíne. Oznámila to ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto:TASR/AP
Montreal 22. apríla (TASR) - Telá troch známych profesionálnych horolezcov - dvoch Rakúšanov a Američana - našli v nedeľu v Skalnatých horách na západe Kanady, kde boli nezvestní po lavíne. Oznámila to podľa agentúry AFP správa kanadských národných parkov.


Rakúšania David Lama (28) a Hansjörg Auer (35) a Američan Jess Roskelley (36) sa stratili v utorok večer v Národnom parku Banff v provincii Alberta. Letecké pátranie po nich spustili nasledujúci deň.

Cieľom trojice bolo zdolať z východnej strany vrch Howse Pass, čo je zriedka využívaná a mimoriadne náročná trasa. Podľa rôznych správ však boli títo horolezci považovaní za veľmi skúsených či zaraďovaní medzi najlepších svojej generácie.

O vrchu Howse Peak, vysokom 3295 metrov, sa v popisoch kanadských národných parkov hovorí ako o "vzdialenom a mimoriadne náročnom, so skalnými a zľadovatenými trasami, ktoré si vyžadujú pokročilé alpské horolezecké zručnosti".


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská turistka zahynula pri útoku ozbrojencov na hotel v Nigérii
<< predchádzajúci článok
Organizátori klimatických protestov v Londýne chcú rokovať s vládou

Našli telá troch profesionálnych horolezcov nezvestných po páde lavíny - diskusné fórum čitateľov