01. novembra 2014

Neapol s Hamšíkom zdolal v šlágri AS Rím 2:0

Argentínsky útočník Neapola Gonzalo Higuain (vľavo) strieľa gól, vpravo brankár AS Rím Morgan De Sanctis v zápase 10. kola talianskej futbalovej Serie A SSC Neapol - AS Rím Foto: TASR/AP
Neapol 1. novembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom šlágri 10. kola talianskej Serie A nad AS Rím 2:0. K víťazstvu ich nasmeroval už v 3. minúte efektným zakončením Gonzalo Higuain, zisk troch bodov poistil päť minút pred koncom Jose Callejon. Slovenský reprezentant a kapitán SSC Marek Hamšík hral do 66. minúty, potom prenechal miesto na trávniku Walterovi Garganovi.

Súper futbalistov ŠK Slovan Bratislava v I-skupine Európskej ligy UEFA 2014/2015 skresal náskok Rimanov v priebežnej tabuľke najprestížnejšej súťaže na Apeninskom polostrove a po sobote na nich z tretej priečky stráca štyri body. Vo štvrtok privíta na domácom trávniku v rámci 4. kola EL Young Boys Bern, ktorému prednedávnom vo Švajčiarsku podľahol 0:2.