26. marca 2008

Nečakaná prehra slovenských futbalistov s Islandom

Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí s Islandom 1:2 (0:0). Národnému tímu SR tak nevyšla premiéra na štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach, ...

ZLATÉ MORAVCE 26. marca (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí s Islandom 1:2 (0:0). Národnému tímu SR tak nevyšla premiéra na štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach, v ktorej mal po prvý raz na rukáve kapitánsku pásku obranca anglického FC Liverpool Martin Škrtel. Všetky tri góly prišli až po zmene strán. Najskôr presne namierili za hostí Thorvaldsson a Gudjohnsen, za domácich korigoval v závere Mintál. Zverenci trénera Jána Kociana zaznamenali v treťom vzájomnom stretnutí s Islandom prvú prehru. Výsledok: Slovensko - Island 1:2 (0:0) Góly: 87. Mintál - 70. Thorvaldsson, 82. Gudjohnsen, ŽK: 59. Skulason (Island), rozhodovali: Lehner - Buch, Muckenhammer (všetci Rak.), 4120 divákov Oba tímy začali v mrazivom počasí opatrne. Prvý dramatický okamih priniesla 10. min, keď Marek Čech pekne vysunul za islandskú obranu Jakubka. Ten bol pri lopte rýchlejšie ako gólman Sturluson, jeho pokus však zastavilo brvno. Na konci úvodnej dvadsaťminútovky roztlieskal divákov v Zlatých Moravciach Sapara, ktorého strela z priameho kopu z približne 35 metrov išla tesne nad brvno. O ďalších 10 minút to stredopoliar Rosenborgu skúsil opäť zo štandardnej situácie, brankár Islandu tentoraz s námahou loptu vytlačil. V 40. min sa konštrukcia svätyne hostí triasla opäť, keď po Saparovom centri mieril hlavou Hološko do ľavej žrde. Island s jediným vysunutým útočníkom Gudjohnsenom sa v úvodnom dejstve sústredil výlučne na obranu a slovenský gólman Mucha bol prakticky bez práce. Ešte pred prestávkou nahradil v zostave SR navrátilec Vittek zraneného Saparu. V hustom snežení mali aj po zmene strán viac z hry domáci hráči. Vietor do ofenzívy priniesli najmä striedajúci Vittek s Ježom. V 48. min mohol otvoriť skóre Čišovský, v skrumáži neprestrelil hosťujúcu obranu. Po hodine hry vysunul Mintál Vitteka, jeho delovku gólman Sturluson s námahou vytlačil na roh a rovnako si úspešne počínal aj pri ďalšej strele útočníka Norimbergu v 68. min. Ďalšiu tutovku mal po Ježovom rohu a Ďuricovom priťuknutí Čišovský, osamotený zblízka netrafil. Na druhej strane sa Slováci nepoučili zo zaváhania Škrtela a Muchu a v 70. min pykali, keď Erikssonovom center trafil ľavačkou presne do siete striedajúci Thorvaldsson. O tri minúty neskôr mohol vyrovnať Vittek, no nezorientoval sa dobre pred bránkou a v 79. min nevyužil obrovskú šancu ani Šesták, ktorému skočila lopta na mokrom teréne. Druhý úder Islandu prišiel v 82. min po rohovom kope - lopta sa šťastne odrazila od Gudjohnsena a zatrepotala sa v sieti. Mužstvo trénera Kociana stihlo už len skorigovať na konečných 1:2, keď po Vittekovom priťuknutí presne namieril Mintál. V samom závere Slováci vrhli všetko do útoku, no neujala sa už ani Škrtelova hlavička. SITA