Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. novembra 2020

Neďaleko Káhiry objavili v starovekom pohrebisku najmenej sto ďalších sarkofágovV známej egyptskej archeologickej lokalite neďaleko Káhiry objavili ďalších najmenej sto sarkofágov a štyridsať pozlátených sôch. Nález potvrdilo v sobotu egyptské ministerstvo turizmu a pamiatok.Zdieľať
egypt_antiquities_90188 88c672af9c694680a07c96ee57c94172 676x451 14.11.2020  - V známej egyptskej archeologickej lokalite neďaleko Káhiry objavili ďalších najmenej sto sarkofágov a štyridsať pozlátených sôch. Nález potvrdilo v sobotu egyptské ministerstvo turizmu a pamiatok.


Rakvy a pozlátené sochy staré vyše 2 500 rokov našli počas archeologických výkopových prác v areáli starovekého pohrebiska Sakkára, kde minulý mesiac objavili ďalšie desiatky drevených sarkofágov.

Nálezy vystavili na improvizovanej výstave neďaleko slávnej Stupňovitej pyramídy. Minister turizmu Cháli Rámi médiá informoval, že ešte do konca roka archeológovia v lokalite oznámia ďalší nález.

Rozľahlé staroveké pohrebisko Sakkára sa nachádza asi 30 km južne od Káhiry a šestnásť km od pyramíd v Gíze. Lokalita patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.


Zdroj: Webnoviny.sk - Neďaleko Káhiry objavili v starovekom pohrebisku najmenej sto ďalších sarkofágov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prísnejšie emisné normy môžu zakázať autá so spaľovacím motorom
<< predchádzajúci článok
Štart pilotovanej kozmickej lode Space-X odložili kvôli počasiu o deň

Neďaleko Káhiry objavili v starovekom pohrebisku najmenej sto ďalších sarkofágov - diskusné fórum čitateľov