Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. novembra 2020

Štart pilotovanej kozmickej lode Space-X odložili kvôli počasiu o deňCrew Dragon má podľa plánu pristáť na vesmírnej stanici približne v pondelok o 23.00 h (5.00 h SEČ).Zdieľať
Štart pilotovanej kozmickej lode Space-X odložili kvôli počasiu o deň

Plánovaný štart pilotovanej kozmickej lode Crew Dragon spoločnosti SpaceX z Floridy na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) musel byť kvôli nepriaznivému počasiu odložený o deň, uviedla agentúra AFP s odvolaním sa na piatkové oznámenie amerického Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).


Kozmická loď má dopraviť na ISS amerických astronautov Michaela Hopkinsa, Victora Glovera a Shannon Walkerovú a Japonca Soičiho Nogučiho. "Štart, pôvodne naplánovaný na sobotu 19.49 h miestneho času (nedeľa 01.49 h SEČ), bol kvôli pretrvávajúcemu pobrežnému vetru presunutý na nedeľu 19.27 h miestneho času (pondelok 01.27 h SEČ)," uviedol šéf NASA Jim Bridenstine.

Podľa agentúry AP by takéto poveternostné podmienky mohli ohroziť regeneráciu a recykláciu raketového posilňovača. Dodáva, že správa o odložení štartu prišla po piatkovom oznámení šéfa spoločnosti SpaceX Elona Muska, že bol antigénovými testami pozitívne a zároveň negatívne testovaný na nový koronavírus a čaká na výsledky presnejšieho PCR testovania.

Crew Dragon má podľa plánu pristáť na vesmírnej stanici približne v pondelok o 23.00 h (5.00 h SEČ).

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PRVÝ LET S POSÁDKOU na rakete spoločnosti SpaceX bude v júni 2019 (6. 10. 2018)nasledujúci článok >>
Neďaleko Káhiry objavili v starovekom pohrebisku najmenej sto ďalších sarkofágov
<< predchádzajúci článok
Stromom roka 2020 sa stal prastarý Dub letný, nájsť ho môžete pri bývalom areáli Drnavských železiarní

Štart pilotovanej kozmickej lode Space-X odložili kvôli počasiu o deň - diskusné fórum čitateľov