30. marca 2016

Nemci rozstrieľali Talianov, zdolali ich po dlhých 21 rokoch

Na snímke vpravo nemecký hráč Mario Götze oslavuje svoj gól a druhý Nemecka, vľavo jeho spoluhráč Thomas Müller v priateľskom futbalovom zápase Nemecko - Taliansko v Mníchove 29. marca 2016. Foto: TASR/AP
Mníchov 30. marca (TASR) - Futbalisti Nemecka predviedli v utorňajšom prípravnom zápase proti Taliansku dominantný výkon a jasným triumfom 4:1 prerušili 21-ročné čakanie na víťazstvo nad týmto súperom.

Nemci nechali v Mníchove zabudnúť na sobotňajšie zlyhanie proti Anglicku, keď stratili dvojgólový náskok a prehrali 2:3. Proti Talianom počas celého zápasu držali taktovku vo svojich rukách. "Niektorí hráči boli po piatku unavení. Bol to pre nás dôležitý zápas z hľadiska hodnotenia, hrali sme totiž proti najlepšiemu tímu na svete. Je medzi nami rozdiel, ktorý však túžime zmazať," vyhlásil po zápase tréner hostí Antonio Conte.

Tréner Nemecka Joachim Löw urobil oproti predošlému zápasu päť zmien v základnej zostave, hlavne defenzíva zaznamenala veľké rošády. "Zahrali sme dobre. Každý hral disciplinovane a odohral si svoje. Na rozdiel od stretnutia s Anglickom som na zverencoch videl odhodlanie a zápal pre hru," povedal Löw.

Diváci videli prvý gól v 20. minúte, keď skóroval Toni Kroos. Kľúčový zásah prišiel pred prvou prestávkou - v 45. minúte sa medzi dvoma talianskymi obrancami presadil Mario Götze. Taliani nedokázali reagovať, preto inkasovali v druhom polčase ďalšie dva góly. Najvyššie víťazstvo Nemecka nad Talianskom upravil kozmeticky v 83. minúte Stephan El Shaarawy.

"Nie je vôbec dobré prehrať takýmto spôsobom. Hráčov nemôžem za nič kritizovať. Skúšali, snažili sa, ale neviem, čo ešte môžem v tíme zmeniť šesť týždňov pred oznámením konečnej nominácie," skonštatoval Conte.