24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

12. mája 2010

Nemci zdolali Dánov, spolu s nimi postúpili ďalej

Hokejisti Dánska nepotvrdili vynikajúcu formu na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku, keď po triumfoch nad výbermi USA a Fínska prehrali v stredu popoludní s ...

nemecko hokej Foto: SITA/AP Photo/Martin MeissnerKOLÍN NAD RÝNOM 12. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Dánska nepotvrdili vynikajúcu formu na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku, keď po triumfoch nad výbermi USA a Fínska prehrali v stredu popoludní s domácim tímom 1:3. Dáni však začali dobre a už v 4. min sa ujali vedenia presným zásahom Larsena. Presne o päť minút neskôr sa však radovali domáci priaznivci, keď sa do streleckej listiny zapísal M. Goc. Rozhodnutie prinieslo druhé dejstvo, v ktorom zverenci trénera Uweho Kruppa dokázali vyhrať 2:0, po jednom góle zaznamenali Schütz a N. Goc. Keďže v záverečnej tretine už ani jeden zo súperov nedokázal skórovať, duel sa skončil triumfom Nemcov 3:1.

Reprezentácie Nemecka a Dánska si vybojovali miestenku v osemfinálovej fáze, o posledné postupové miesto z D-skupiny zabojujú od 20.15 h výbery Fínska a USA. Jednému z tejto dvojice zostane v rukách "Čierny Peter" a čaká ho len účinkovanie v skupine o záchranu.

D-skupina (Kolín nad Rýnom):
Dánsko - Nemecko 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 4. Larsen (Regin, Damgaard) - 9. M. Goc (Sulzer), 34. Schütz (J. Krueger), 36. N. Goc.
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Muylaert, Savage (obaja Kan.) - Kaspar (Rak.), Kiča (Ukr.), 18 623 divákov
Dánsko: Galbraith - Larsen, Lassen, M. Boedker, D. Nielsen, Mads Christensen, Damgaard - Madsen, F. Nielsen, Eller - Hardt, Mads Christensen, Regin - Degn, Morten Green, Jakobsen - K. Staal, Dresler, Lykkeskov - Sundberg
Nemecko: Endras - Hölzer, Dietrich, J. Krueger, Sulzer, N. Goc, C. Braun, Butenschön - Schütz, M. Goc, Rankel - Marcel Müller, Ullmann, M. Wolf - Hospelt, Tripp, Hager - A. Barta, Gogulla, Kreutzer - Felski