19. augusta 2010

Nemec Greipel víťazom 2. etapy Eneco Tour

Nemecký cyklista André Greipel z tímu HTC - Columbia zvíťazil vo štvrtkovej 2. etape pretekov Eneco Tour, ktorá viedla z holandského St. Willebrordu do ...

bez nazvu André Greipel

ARDOOIE 19. augusta (WEBNOVINY, Mediafax) - Nemecký cyklista André Greipel z tímu HTC - Columbia zvíťazil vo štvrtkovej 2. etape pretekov Eneco Tour, ktorá viedla z holandského St. Willebrordu do belgického Ardooie a merala 198,5 km. Na druhom mieste skončil Austrálčan Robbie McEwen (Kaťuša), tretiu priečku si vyjazdil nórsky pretekár Edvald Boasson Hagen (Sky). Na čele celkového poradia zostal Kanaďan Svein Tuft z tímu Garmin - Transitions.

Eneco Tour - 2. etapa (St. Willebrord - Ardooie, 198,5 km): 1. André Greipel (Nem.) HTC-Columbia 4:46:50 h, 2. Robbie McEwen (Austr.) Kaťuša, 3. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky, 4. Lucas Sebastián Haedo (Arg.) Saxo Bank, 5. Jauheni Hutarovič (Biel.) FDJ, 6. Enrique Mata Cabello (Šp.) Servetto - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 2. etape: 1. Svein Tuft (Kan.) Garmin - Transitions 9:09:42 h, 2. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky + 3 s, 3. André Greipel (Nem.) HTC-Columbia +4, 4. Jos Van Emden (Hol.) Rabobank +5, 5. Lars Boom (Hol.) Rabobank +6, 6. Maarten Tjallingii (Hol.) Rabobank +7.