15. augusta 2016

Nemecké dvojičky dobehli do cieľa ruka v ruke, čelia kritike

Nemecké dvojičky Lisa a Anna Hahnerové sa dostali pod paľbu kritiky za to, že do cieľa nevydarených pretekov v maratóne na OH v Riu de Janeiro prišli držiac sa za ruky. ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Rio de Janeiro 15. augusta (TASR) - Nemecké dvojičky Lisa a Anna Hahnerové sa dostali pod paľbu kritiky za to, že do cieľa nevydarených pretekov v maratóne na OH v Riu de Janeiro prišli držiac sa za ruky. To sa vôbec nepáčilo Nemeckej atletickej federácii (DLV). Informovala agentúra DPA.

"Vyzeralo to, ako keby boli na nejakých hodových pretekoch a nie na olympijských hrách, kde sa bojuje o medaily," hneval sa športový riaditeľ DLV Thomas Kurschilgen.

Dvojičky Hahnerové robili okolo seba veľké promo aktivity, ale napokon obsadili v nedeľu až 81. resp. 82. miesto. Nemci tvrdia, že sa starali viac o vlastnú publicitu ako výkon v pretekoch. "Je to neúctivé. Akoby dali facku do tváre ostatným nemeckým olympionikom," dodal Kurschilgen.

Nemky pritom hrali v Riu len druhé husle, pretože najviac pozornosti na seba strhli v maratóne estónske trojičky Luikové.

Hahnerové mali slogan "najrýchlejší maratón dvojičiek na svete", ale ani ten im napokon nevyšiel. Na 10. a 11. mieste sa totiž umiestnili dvojićky z KĽDR Kim Hye Song a Kim Hye Gyong. Vedenie DLV nahnevalo aj vyjadrenie jednej z dvojičiek. "Chceli sme bežať rýchlejšie, ale čas bol v týchto pretekoch druhoradý," vyhlásila Anna.