Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. júna 2020

Nemecké firmy zabrzdili prepúšťanie zamestnancov, v sektore služieb naopak naberajú novýchPesimizmus nemeckých firiem v oblasti zamestnávania sa zmiernil. Index ochoty prijímať nových pracovníkov, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, v ...Zdieľať
gettyimages 1212455354 676x451 26.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pesimizmus nemeckých firiem v oblasti zamestnávania sa zmiernil. Index ochoty prijímať nových pracovníkov, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, v júni stúpol na 92,3 bodu z májovej úrovne 88,3 bodu. Aj keď nemecké firmy stále zamestnancov prepúšťajú, trend je trochu menej negatívny ako v predchádzajúcich mesiacoch. Inštitút Ifo o tom informoval v správe, ktorú v piatok poskytol agentúre SITA.


Najviac sa index ochoty zamestnávať zlepšil v sektore služieb, v ktorom by počet pracovníkov v podstate mal zostať na stabilnej úrovni.

Rovnaká situácia je aj v odvetví stavebníctva. V priemysle však naďalej existujú známky nadbytku pracovníkov.

Odvetvie nemeckého obchodu sa počas júna tiež nedokázalo úplne zotaviť z obmedzení spôsobených pandémiou a pokles počtu zamestnancov v sektore bude pokračovať.Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecké firmy zabrzdili prepúšťanie zamestnancov, v sektore služieb naopak naberajú nových © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
GDPR podľa Európskej komisie splnilo väčšinu vytýčených cieľov, no stále je potrebné zlepšenie
<< predchádzajúci článok
Motorkár so spolujazdkyňou zišli z cesty a narazili do stĺpa. Dvaja chlapci zase vbehli pod autá (foto)