Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júla 2017

Nemeckí lídri varujú pred voľbami pred ruskými hackerskými útokmiŠéf nemeckej vnútroštátnej tajnej služby BfV Hans-George Maassen a nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere dnes varovali, že Rusko podniká hackerské útoky a predstavitelia ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 4. júla (TASR) - Šéf nemeckej vnútroštátnej tajnej služby BfV Hans-George Maassen a nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere dnes varovali, že Rusko podniká hackerské útoky a predstavitelia preto "predpokladajú, že takéto pokusy budú aj proti Nemecku" pred celoštátnymi voľbami naplánovanými na 24. septembra.


Minister de Maiziere uviedol, že dokumenty, ukradnuté nemeckému parlamentu v roku 2015 pri rozsiahlom počítačovom útoku, možno v nasledujúcich týždňoch uniknú na verejnosť, aby podkopali autoritu zákonodarcov alebo členov vlády. Súbory s dokumentmi zatiaľ neboli nikde zverejnené.

Šéf spravodajskej služby BfV (Spolkového úradu na ochranu ústavy) Maassen vyhlásil, že zámerom takýchto kybernetických útokov zrejme nie je ani tak oslabiť konkrétnu stranu, ale skôr "narušiť dôveru vo fungovanie našej demokracie".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BALÁŽ: Za 17 rokov sa nevybudoval pamätník slovenského vysťahovalectva
<< predchádzajúci článok
Bratislavská župa má schválenú koncepciu ochrany zdrojov vody

Nemeckí lídri varujú pred voľbami pred ruskými hackerskými útokmi - diskusné fórum čitateľov