Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. apríla 2009

Nemecko má prvý potvrdený prípad prasacej chrípkyNemecko potvrdilo svoj prvý prípad prasacej chrípky, ktorú diagnostikovali u pacienta žijúceho neďaleko Regensburgu v južnom Bavorsku, oznámila v stredu regionálna kancelária ministerstva zdravotníctva. ...Zdieľať
BERLÍN 29. apríla (WEBNOVINY) - Nemecko potvrdilo svoj prvý prípad prasacej chrípky, ktorú diagnostikovali u pacienta žijúceho neďaleko Regensburgu v južnom Bavorsku, oznámila v stredu regionálna kancelária ministerstva zdravotníctva. Úrady ešte v utorok informovali o tom, že v južnom Nemecku pre možnosť nákazy testujú troch ľudí vrátane páru, ktorý sa vrátil z Mexika, kde táto nákaza pravdepodobne zabila 159 ľudí. O jednom z nich už vyhlásili, že nie je nakazený. Zatiaľ nie je známe, či bol prípad nákazy potvrdený u jedného zo zvyšných dvoch. Bavorské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že viac informácií poskytne neskôr.


V meste Hamburg na severe krajiny je ešte jeden prípad podozrenia z nákazy. Ide o ženu, ktorú izolovali po tom, ako sa vrátila z Mexika s príznakmi chrípky, a následne ju začali liečiť, informovala univerzitná nemocnica Hamburg-Eppendorf. Výsledky testov by mali byť známe ešte v stredu.

Mexiko je doteraz jediným štátom, ktorý potvrdil úmrtia spôsobené prasacou chrípkou. Spolu ich je sedem a o ďalších 159 prípadoch to predpokladajú. 1 311 ľudí je v mexických nemocniciach s chrípkovými príznakmi. Spojené štáty americké potvrdili 65 prípadov nákazy, Kanada 13, Veľké Británia dva, Kostarika jeden, Izrael dva, Nový Zéland tri a Španielsko dva prípady. V týchto krajinách, ako aj v ďalších (ako napríklad Austrália či Francúzsko), zaznamenali ďalšie prípady, v prípade ktorých by takisto mohlo ísť o nákazu prasacej chrípky.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 WHO vyhlásila poplach, hrozí chrípková pandémia (28. 4. 2009)
 Počet obetí prasacej chrípky v Mexiku stúpol na 152 (28. 4. 2009)
 Do Mexika iba mimo území zasiahnutých prasacou chrípkou, varuje MZV (28. 4. 2009)
 Existuje riziko pandémie, ale neznamená, že vypukne, tvrdí Rovný (28. 4. 2009)
 Nebozkávajte sa, radí libanonský minister zdravotníctva (28. 4. 2009)
 Súhrn najnovších faktov o prasacej chrípke (28. 4. 2009)
 Čína zakázala dovoz bravčového mäsa z USA a Mexika (27. 4. 2009)
 Európa má prvú potvrdenú nákazu prasacou chrípkou (27. 4. 2009)nasledujúci článok >>
Trichet očakáva rast inflácie v eurozóne koncom roka
<< predchádzajúci článok
Našlo sa stratené izraelské lietadlo, dvaja ľudia zahynuli

Nemecko má prvý potvrdený prípad prasacej chrípky - diskusné fórum čitateľov