Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. januára 2012

Nemecko začalo vyplácať odškodné obetiam neonacistovNemecká vláda v pondelok oznámila, že začala vyplácať odškodné obetiam útokov v novembri odhalenej neonacistickej bunky. Ministerstvo spravodlivosti 82-miliónovej krajiny potvrdilo, že ...Zdieľať
neonacisti BERLÍN 30. januára (WEBNOVINY) - Nemecká vláda v pondelok oznámila, že začala vyplácať odškodné obetiam útokov v novembri odhalenej neonacistickej bunky.


Ministerstvo spravodlivosti 82-miliónovej krajiny potvrdilo, že dostalo množstvo žiadostí o kompenzácie za niekoľko rokov trvajúce útoky krajne pravicových extrémistov.

Výška odškodného by sa podľa nemeckého rezortu spravodlivosti mala pohybovať v rozmedzí päť až desaťtisíc eur, pričom vláda od ich prijímateľov nebude žiadať konkrétny popis utrpenia, ktoré zažili.

Počet ľudí, ktorí dostanú kompenzácie, však Berlín odmieta zverejniť. Nemeckou spoločnosťou v novembri otriasli informácie o zadržaní členov organizovanej extrémistickej skupiny. Polícia objavila aj video, na ktorom sa jej členovia priznávajú k ôsmim vraždám majiteľov obchodov tureckého a gréckeho pôvodu v rokoch 2000 až 2007.

Výsledkom ich akcií bolo zabitie 10 ľudí a zranenie ďalších desiatok. Nemecká vláda priznala vážne pochybenia zo strany bezpečnostných služieb a kancelárka Angela Merkelová to označila za "hanbu pre celé Nemecko".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojnový zločinec má pocit, že tribunál porušil jeho práva
<< predchádzajúci článok
Premiérka podala pre MOKYS trestné oznámenie

Nemecko začalo vyplácať odškodné obetiam neonacistov - diskusné fórum čitateľov